Niedosyt Żaków

Aktualności

29.04.2021

Remis z Agape Białołęka i wygraną nad UKS Żagle Warszawa zanotowali w weekend piłkarze Żaków U-9 UKS-u 141 Warszawa (rocznik 2012, grupa żółta) trenerów Grzegorza Sitnickiego i Michała Godlewskiego.

Grzegorz Sitnicki, trener UKS 141 Warszawa:
W sobotę udaliśmy się na Białołękę na inaugurującą potyczkę z Agape. Pomimo braku kilku kluczowych zawodników od początku meczu to my byliśmy stroną dominującą, stwarzając sobie w pierwszej kwarcie kilka sytuacji strzeleckich. Nasze akcje mogły się podobać, chłopcy starali się wymieniać podania i konstruować grę z wykorzystaniem naszych skrzydłowych. Do przerwy wygrywaliśmy 3:2. W drugiej części meczu obraz nie uległ zmianie – nadal to my nadawaliśmy tempo grze. Niestety tego dnia zawodziła skuteczność i komunikacja szczególnie pod bramką przeciwnika. Do tego chłopcy zapominali o zadaniach obronnych i w konsekwencji ambitnie walczący zespół Agape wyrównał wynik meczu w jednej z ostatnich akcji. Pozostaje duży niedosyt, ponieważ zremisowaliśmy wygrany mecz. Fajnie, że gra naszych chłopców wygląda coraz bardziej obiecująco.

U-9: Agape – UKS 141
UKS 141:
Fila, W.Bąk, T.Pietruliński, Jazowski, Petruk, Jakowenko, Woźniak, Filipowicz , Vlasaty.

W niedzielę podejmowaliśmy u siebie zespół UKS Żagle. Od początku chłopcy starali się wykonać założenia przedmeczowe. Nasze akcje były spokojnie rozgrywane z wykorzystaniem bramkarza i obu skrzydłowych. Chłopcy starali się podaniami przenosić grę z jednej strony na drugą, co było zaskoczeniem dla zespołu gości. Początek mieliśmy znowu niemrawy pod względem skuteczności, dlatego po dwóch kwartach wygrywaliśmy tylko 3:2. W trzeciej i czwartej kwarcie zawodnicy podkręcili tempo i przeprowadzili kilka składnych akcji, z czego najpiękniejszą zwieńczyli bramką Kuby Fili. Piłkę wyprowadził z obrony Wojtek Bąk, który zagrał do Stasia Petruka. Staś z pierwszej piłki odegrał do Jasia Jazowskiego, który po skrzydle popędził w stronę bramki przeciwnika. W końcowej fazie Jasiek dograł wzdłuż bramki do Kuby, który skutecznie sfinalizował akcję całego zespołu. Bramka jak w Lidze Mistrzów. Nasi zawodnicy dostali „wiatru w żagle” i stworzyli jeszcze kilka dogodnych okazji, a finalnie cztery bramki strzelił Staś i dwie Kuba. W ostatniej akcji meczu po kontrataku zawodnik gości pokonał naszego zupełnie zaskoczonego bramkarza. Najlepszym zawodnikiem meczu był Szymon Jaroszewicz, który dzień wcześniej obchodził urodziny.

U-9: UKS 141 II – UKS Żagle