11-14.11: podsumowanie

Aktualności

17.11.2021

W dniach 11-14 listopada zespoły Trampkarzy U-14 i Młodzików U-12 UKS-u 141 Warszawa rozegrały kolejne mecze ligowe. Młodsi z nich zakończyli rundę jesienną. Zapraszamy do lektury podsumowania!

U-14: Józefovia ? UKS 141 3:0 (3:0)
UKS 141:
 Cybulski (K.Lichosyt) – Grabowiecki, Pawlus, J.Wieczorek, K.Sobota – Borkowski, K.Brzozowski, L.Pietruliński, Ziencik, Sułowski (R.Cieślak) – Żemajtys (Suchodolski);

Grzegorz Sitnicki, trener UKS 141 Warszawa: Do meczu z liderem przystąpiliśmy bez dwóch podstawowych obrońców, co mocno skomplikowało nam plan taktyczny na to spotkanie. Wobec tych absencji z konieczności na bokach obrony zagrali nasi nominalni skrzydłowi, co znacząco osłabiło naszą siłę rażenia w ofensywie. W pierwszej połowie gospodarze starali się jak najszybciej zdobyć bramkę, gdyż wygrana dawała im awans do I ligi. Do 15. minuty nasi zawodnicy grali mądrze taktycznie, nie pozwalając „Józie” na rozwinięcie skrzydeł. Niestety w 17. minucie prosty błąd naszego stoper i zawahanie bramkarza przy przecięciu prostopadłego podania spowodował utratę pierwszej bramki.
Po kilku minutach w niegroźnej sytuacji i rzucie rożnym strzeliliśmy sobie „samobója”, co mocno zdeprymowało zespół. W następnym minutach stworzyliśmy sobie dwie, doskonałe okazje, ale zarówno Janek Grabowiecki , jak i Łukasz Pawlus nie potrafili pokonać bramkarza gospodarzy. To co nie udało się naszym zawodnikom, zrobili ponownie piłkarze z Józefowa. Tuż przed przerwą po rzucie wolnym i sparowaniu piłki przez Kubę Cybulskiego błąd popełnił Romek Cieślak, który pozwolił przeciwnikowi na celną dobitkę z kilku metrów. Wynik do przerwy oddawał przewagę Józefovii, ale wynikał głównie z prostych indywidualnych błędów naszych zawodników.
W przerwie padło kilka cierpkich słów i na drugą połowę zespół wyszedł mocno naładowany, co przełożyło się na wydarzenia boiskowe. Obie drużyny skupiły się na odbiorze piłki, my zdecydowanie poprawiliśmy koncentrację i uniknęliśmy prostych błędów w obronie. Wynik nie uległ już zmianie i chociaż zanotowaliśmy porażkę to zostawiliśmy lepsze wrażenie niż w pierwszym meczu obu drużyn, gdzie przegraliśmy 0:9. Na więcej tego dnia nie pozwoliły absencje kluczowych zawodników. Przed nami ostatni mecz na wyjeździe z WBS Warszawa, który rozegramy w niedzielę 21 listopada o godzinie 15:00.

***

U-12: UKS 141 – ATP 2:0 (1:0)
bramki: Zając, Maciak
UKS 141:
 Janek – Filipczak, Serzysko, Grynowiecki, Ziębicki – Konefał, Maciak, Zając – Pszczoła; Małkiewicz, Antolik, Gniadek.

Mateusz Kędzierski, trener UKS 141 Warszawa: Mimo tego, że ostatnio trenowaliśmy w bardzo okrojonym składzie zagraliśmy niezłe spotkanie. Kluczem do niedzielnego zwycięstwa była bardzo dobra gra w obronie, a także zaangażowanie chłopaków. Na pewno swoją postawą zasłużyli na wygraną.

Kontakt

Znajdziesz nas też na: