Start Żaków

Aktualności

11.04.2017

Żaki U-9 UKS-u 141 Warszawa (rocznik 2008/09, grupa żółta) trenera Marcina Wierciocha mają za sobą dwie spotkanie ligowe. W 1. kolejce „UKaeSiacy” ulegli Ursusowi Warszawa 4:10, zaś w minioną niedzielę zremisowali z UKS-em Irzyk 4:4.

W sobotę 01.04.2017 grochowskie Żaki zainaugurowały rozgrywki domowym spotkaniem z Ursusem Warszawa. – W pierwszych dwóch kwartach było widać strach w podejmowaniu decyzji wśród naszych zawodników. Mała ruchliwość powodowała szybkie straty piłek, w efekcie czego do przerwy przegrywaliśmy 0:5. Od trzeciej kwarty zespół zaczął grać odważniej, a zawodnicy nie bali się podejmować gry jeden na jeden, zaczęli lepiej ustawiać się w środkowej strefie boiska, co nie pozwalało zawodnikom drużyny przeciwnej na łatwe przedostawanie się pod naszą bramkę. Odwaga w podejmowaniu decyzji, skupienie i koncentracja od początku meczu, lepsze indywidualne ustawianie się na boisku w fazie bronienia, wykorzystywanie sytuacji strzeleckich – te wszystkie elementy są do poprawy po tym meczu. Na duży plus zasłużył Franek Banasiak, który odważnie wyprowadzał piłki spod własnej bramki oraz Wiktor Żemajtys za dobre interwencje, choć on musi poprawić rozpoczynanie gry – ocenił trener Wiercioch.

U-9: UKS 141 – Ursus 4:4
UKS 141: Żemajtys – Banasiak, Celiński, Cybulski, Kamać, Krawczyński, K.Matusiak, Rawiński, Sobota, M.Szańkowski, Ziencik, Ziętara.

Natomiast w minioną niedzielę nasi dziewieciolatkowie walczyli o korzystny rezultat na wyjeździe z UKS-em Irzyk. – Pierwszą kwartę zagraliśmy bardzo dobrze – było mało błędów indywidualnych, pewna gra w obronie i prowadzenie 1:0. W drugiej i trzeciej kwarcie nie wystrzegaliśmy się prostych błędów, co poskutkowało tym, że na czwartą odsłonę wychodziliśmy przy wyniku 4-2 dla gospodarzy. Ostatnia kwarta to super gra naszej drużyny. Kilka zmian na pozycjach sprawiło, że całą kwartę kontrolowaliśmy od początku do końca. Oliwier Celiński bardzo dobrze grał w środku pola, Kostek Sobota z Bartkiem Ziencikiem na skrzydłach, a Franek Kamać z przodu. Dobre zmiany dawali Kuba Cybulski, Patryk Rawiński, Janek Krawczyński. Ostatecznie zremisowaliśmy 4:4 – podsumował szkoleniowiec.

U-9: Irzyk – UKS 141 4:4
UKS 141: Żemajtys – Cybulski, Rawiński, Kamać, Chaszczewicz, Celiński, Krawczyński, K.Matusiak, Banasiak, Sobota, Ziencik.