21-31.08: dziennik obozowy z Okonin [31.08]

Aktualności

20.08.2017

Zapraszamy do śledzenia dziennika obozowego prowadzonego podczas letniego zgrupowania sportowego UKS-u 141 Warszawa, które w dniach 21-31.08.2017 odbywać się będzie w Okoninach Nadjeziornych.

>>> zdjęcia z obozu <<<

DZIEŃ I – 21.08.2017
6:30 – zbiórka pod SP 141
Ok. 13:00 przyjechaliśmy do Okonin, w których z miejsca udaliśmy się na stołówkę zjeść obiad. Po posiłku i zakwaterowaniu grupy 2004/05 i żółta 2006/07 wyszły na trening na boisko, który szybko przerwał pierwszy deszcz. Najstarsza grupa, jak tylko się wypogodziło, udała się na leśną przebieżkę w celu wzmocnienia swojej wydolności. Wkrótce jednak – jeszcze w większej sile w postaci pozostałych grup – wróciliśmy na boisko dokończyć treningi. Po kolacji zawodnicy mieli jedynie chwilę czasu wolnego, bowiem musieliśmy dokończyć rozpakowywanie się i przeprowadzić pierwsze konkursy czystości.

DZIEŃ II – 22.08.2017
Najwcześniej rozpoczęła dzień grupa zielona rocznika 2008/09 trenera Bartka, która jeszcze przed 10:00 zameldowała się na boisku. Niedługo dołączyła reszta. Po obiedzie trening specjalistyczni zaliczyli bramkarze z grupy Młodzików oraz Orlików. Dzień zakończyliśmy grą terenową, w której uczestniczył niemal cały obóz. Było to ciekawe obserwować jak drużyny złożone z członków wszystkich grup obozowych współpracują ze sobą i szukają odpowiedzi na kolejne pytania. W tym czasie grupa żółta rocznika 2008/09 trenera Marcina rozegrała zwycięski sparing z Nielbą Wągrowiec.

DZIEŃ II – 23.08.2017
Środę w wykonaniu UKS-u 141 śmiało można określić „sparingową”. Najpierw Młodziki trenera Kamila i Maćka pokonały GLKS Osielsko 2:1, aby ich starsi koledzy pod wodzą trenera Andrzeja ulegli 1:5. Warto podkreślić, że w obu przypadkach „UKaeSiacy” musieli sobie radzić ze starszymi o rok rywalami. Swoje gry kontrolne również rozegrali najmłodsi z grupy Orlików trenerów Marcina i Bartka. W tym czasie trening odbywali podopieczni trenera Dominika. Po obiedzie część obozu pierwszy raz podczas wyjazdu korzystała z kąpieliska, zaś zielone Orliki zagrali w beachsoccera. Wieczorem najstarsi szlifowali technikę użytkową na siatkonodze. Żółte Orliki z kolei zaliczyli trening stricte poprawiający uderzenia prostym podbiciem. Orliki z grupy żółtej znowu pojedynkowali się z rówieśnikami z innego klubu, zaś grupa zielona i trener Bartek skorzystali z placu zabaw. Natomiast zielone Orliki nadrabiali kontakty z domem.

DZIEŃ IV – 24.08.2017
We czwartek Okoniny przywitały nas piękną, słoneczną pogodą. W takich warunkach po śniadaniu wszystkie grupy zaliczyły pierwsze treningi, a pierwszy historyczny trening bramkarski zaliczył rocznik 2009 reprezentowany przez duet Olek&Ivo. Bezpośrednio po obiedzie wyszliśmy na kąpielisko, gdzie poza korzystaniem z jeziora pod czujnym okiem ratownika graliśmy w beachsoccera, bule czy badmintona. Na popołudniowe zajęcia wyszły grupy 2004/05 oraz obie 2006/07. Tymczasem Orliki trenerów Marcina i Bartka zmierzyły się w sparingowym pojedynku. Zresztą, dla zielonej grupy 7-latków nie był to koniec sportowych zmagań, bowiem po kolacji rozegrali zwycięski sparing z Nielbą. Pozostałe grupy również aktywnie spędzały wieczór, grając w siatkonogę, ulubioną grę Trampkarzy tj. Mundial, bilarda albo badmintona.

DZIEŃ V – 25.08.2017
Piąty dzień obozu znowu był dniem sparingów. Trampkarze znowu musieli uznać wyższość starszych rywali z Osielska, jednak ich gra wyglądała dużo lepiej. Najlepszy na placu był Oliwier, bramkę po cudownej asyście Mikołaja zdobył Bartek, a bardzo dobre zawody rozegrali w bramce Franek i Mateusz. Bezpośrednio po nich na boisko wyszły obie grupy Młodzików. Zielona pod wodzą trenera Dominika ulegli swoim przeciwnikom, tymczasem żółta trenerów Kamila i Maćka – m.in. po hattricku Janka Moroza – pokonała GLKS Osielsk 4:2. W tym czasie grupy Orlików trenerów Marcina i Bartka trenowały na drugim boisku. Po obiedzie grupy żółte wybrały się na kajaki, podczas gdy zielone Orliki trenowali na boisku. Natomiast podopieczni trenera Dominika korzystali z uroków boiska do beachsoccera. Wieczorem żółte Młodziki zaliczyli wyrównawczy trening ze wstawką specjalistyczną dla bramkarzy, a żółte Orliki rozegrali grę wewnętrzną.

DZIEŃ VI – 26.08.2017
Najwcześniej dzień rozpoczęli Trampkarze, gdyż o 8:00 wybiegli na poranny rozruch. Po śniadaniu wszyscy trenowaliśmy, a sześcioosobowa reprezentacja z rocznika 2008 zaliczyła trening bramkarski. Po południu grupy żółte Młodzików i Orlików wyjechały na sparingi z AS-em Pomorze, z których wrócili przed 20:00. W tym czasie grupy zielone w/w spędzały czas na kajakach i plaży. Z kolei grupa Trampkarzy rozegrała grę wewnętrzną i bawiła się w… chowanego. 😉

DZIEŃ VII – 27.08.2017
Niedziela miała dwa główne punkty do realizacji. Pierwsze z nich to rozgrywany w systemie holenderskim turniej Talentiada, w którym rywalizowali wszyscy uczestnicy obozu podzieleni na dwie grupy: żółte 2004/05 i 2006/07 oraz pozostałe. Od razu po obiedzie wyjechaliśmy do Chojnic, gdzie na początek zwiedziliśmy rynek. Chętni zawodnicy mieli możliwość z trenerem Andrzejem wzięcia udziału we mszy świętej. Główną atrakcją był jednak mecz Nice I ligi pomiędzy Chojniczanką a Ruchem Chorzów. O ile po pierwszej połowie mogliśmy narzekać na brak emocji, tak druga część spotkania wynagrodziła nam wszystko: szalona końcówka, siedem bramek, w tym trzy w doliczonym czasie gry. Po tym spotkaniu klub z Chojnic na pewno zyska wśród nas kilku nowych kibiców. 🙂

DZIEŃ VIII – 28.08.2017
Męczący dzień za uczestnikami obozu UKS 141 Warszawa. Trenowaliśmy dzisiaj dwa razy dziennie. Po zawodnikach widać zmęczenie kolejnymi dniami zgrupowania, co miejmy nadzieję zaowocuje we wkrótce rozpoczynającym się sezonie. Grupy 2009 i 2006/07 zaliczyły również treningi bramkarskie. Wieczór zakończyliśmy ogniskiem. Od rana czekają nas kolejne wrażenia. Dobranoc!

DNI IX i X – 29-30.08.2017
We wtorek po śniadaniu wyjechaliśmy na wycieczki. Obie grupy 2008/09 odwiedziły Muzeum Indian Północnoamerykańskich im. Sat-Okha w Wymysłowie. Nasze Orliki wysłuchały twórcy wielu książek o Indianinie polskiego pochodzenia Stanisława Supłatowicza. Tymczasem starsze grupy pojechały do Człuchowa do parku linowego. Po powrocie do ośrodka wszystkie grupy odbyły jednostki treningowe. Wieczorem żółte Orliki dokończyły turniej holenderski. Natomiast ostatni pełen dzień obozu niemal wszystkie grupy rozpoczęły od zajęć na boisku. Wyjątkiem była ekipa Trampkarzy, która relaksowała się na kąpielisku, mając przed sobą popołudniowy sparing z Chojniczanką. Spotkanie zakończyło się porażką naszych 2:6 (obie bramki Tulina), choć w samej drugiej połowie ustąpiliśmy zespołowi z Chojnic tylko jednym golem. W Czterech Kortach Orliki trenowali i zielone Młodziki, zaś grupa trenera Kamila rozegrała grę wewnętrzną. Po kolacji w meczu towarzyskim zmierzyły się ekipy żółtych Orlików i zielonych Młodzików zakończony triumfem tych drugich. Punktem kulminacyjnym środy było rozdanie nagród za plusy jakie uczestnicy obozu zbierali przez całe zgrupowanie. Oto laureaci: Olek Sułkowski, Michał Włodarczyk, Wojtek Szewczuk, Stefan Poleszczuk, Wiktor Żemajtys, Kostek Brzozowski, Janek Wieczorek, Kostek Sobota, Bartek Matusiak, Adam SIudek, Maciek Pergół, Danny Babor, Maciek Witek, Janek Moroz, Hubert Podgórski, Bartek Tulin, Oliwier Dąbrowski, Paweł Ramut. Nagrody specjalne otrzymali Patryk Rawiński (najmłodszy uczestnik) oraz Sebastian Dorociak (największy postęp sportowy na obozie). 01:40: Pozdrawiamy z korytarza w oczekiwaniu na zielononocne spotkania. 🙂

DZIEŃ XI – 31.08.2017
W ostatni dzień obozu tradycją stała się rywalizacja wewnętrzna rywalizacja w każdej z obozowej grup w konkursie Turbokozaka. W Młodzikach zatriumfowali Mateusz Mazek i Oskar Jędrasik, zaś wśród Orlików najlepszy okazali się bramkarze Wiktor Żemajtys i Karol Lichosyt. Równo o 14:00 wszyscy zameldowaliśmy się w autokarach, którymi wyruszyliśmy w drogę powrotną do Warszawy. Pod SP 141 stawiliśmy się w dwóch turach, jednak najważniejsze, że cali i zdrowi. 🙂

Kontakt

Znajdziesz nas też na: