Błyskawica górą w derbach obu Prag

Aktualności

03.04.2015

UKS 141 Warszawa nie sprostał Błyskawicy Warszawa. W Wielki Piątek podopieczny trenera Macieja Starczewskiego ulegli przy Kawęczyńskiej swoim rówieśnikom z Pragi Północ 2:4. Bramki dla „UKaeSiaków” zdobyli Jakub Nowak i Krystian Orłowski.

W pierwszej połowie drużyna z Grochowa zaprezentowała się z bardzo słabej strony, tracąc dodatkowo trzy głupie bramki. Dopiero tuż przed przerwą na listę strzelców bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego podyktowanego za faul na Kamilu Pająku wpisał się Jakub Nowak. Chwilę po wznowieniu gry w drugiej połowie kontaktowego gola zdobył Krystian Orłowski, który mimo asysty obrońcy Błyskawicy, sprytnym strzałem obok bramkarza umieścił piłkę w bramce. Niestety ostatnie słowo tego dnia należało do gospodarzy, którzy zdobyli w końcu trzecią bramkę. UKS 141 miał szansę na choćby punkt w tej konfrontacji, lecz świetnych okazji w drugich trzydziestu pięciu minutach nie wykorzystali Orłowski, Pająk i środkowy obrońca Adam Zwierzchoniewski. Ostatni z wymienionych prezentuje równą, dobrą formę od początku rundy wiosennej i był jednocześnie najlepszym graczem piątkowych zawodów w ekipie trenera Starczewskiego.

Po czterech wiosennych kolejkach bilans „Żółto-zielonych” to dwa zwycięstwa i dwie porażki. Kolejną szansę na jego poprawę UKS 141 będzie miał dopiero za dwa tygodnie, gdy na Wemblay w Parku Skaryszewskim podejmie Poloneza Warszawa

U-15: UKS Błyskawica – UKS 141 4:2 (3:1)
bramki: Nowak, Orłowski
UKS 141: Wolski (Cygan) – J.Noga, Żuraw, Zwierzchoniewski, Pająk – J.Nowak, Janus, Płusa (M.Molak), Orłowski (Kijek), F.Kuna (Szubert) – Kurpiel (Celiński).