Dobry start w turnieju Deichamnna

Aktualności

10.05.2015

UKS 141 Warszawa U-7 (rocznik 2008/09) pod wodzą trenera Marcina Wierciocha zadebiutował w sobotę w Deichmann Minimistrzostwach 2015. „UKaeSiacy” wystąpili w barwach narodowych Kamerunu i zmierzyli się najpierw z Portugalią, a następnie z Argentyną. 

Grochowska drużyna wygrała pierwszy mecz z Portugalią 4:0. Rywale nie stawili się jednak w pełnym składzie, przez co trzech naszych zawodników tj. Kuba Cybulski, Mateusz Martczak i Wiktor Kowieszko zagrało w drużynie przeciwnej. – Mimo tego, że grali przeciwko swojej drużynie z zawodnikami, których nie znali to wszyscy trzej byli bardzo zaangażowani i jest to postawa godna pochwały. – pochwalił chłopców za sportową postawę trener Wiercioch. 

Tych samych zawodników nasza drużyna wypożyczyła Portugalii na kolejny meczu z Polską. Szczególnie dużo pochwał zebrał Kuba Cybulski, który zajął pozycję bramkarza. – Kuba był naprawdę w świetnej formie. Wszystko wskazuje na to, że będziemy szkolić go dalej w tym kierunku. – tłumaczył szkoleniowiec.

Argentyna zawiesiła grochowskiemu Kamerunowi poprzeczkę bardzo wysoko. Kameruńczycy walczyli dzielnie i nie ugięli się pod naporem przeciwnika. O wyniku tym razem przesądził  pech: lecąca piłka niefortunnie odbiła się od jednego z naszych zawodników i wpadła do naszej bramki. Po meczu Marcin Wiercioch chwalił zespół głównie za grę w obronie. – Widać dużą poprawę. – mówił opiekun UKS-u 141 odnośnie tego fragmentu gry, który szczególnie zadowolony był z gry Wojtka Chaszczewicza. – Wojtek sprawdził się jako obrońca, ustawiał się dokładnie tak jak ustaliliśmy przed meczem, ale również myślał samodzielnie i dostosowywał się do sytuacji na boisku. – dodaje. Mimo porażki, trener Wiercioch był zadowolony z drużyny. Jak tłumaczył, chłopcy starali się trzymać swoje pozycje, ale zaznaczył jednocześnie, że trzeba popracować nad podaniami, które powinny być częstsze i celniejsze.

Jak zawsze rodzice wspierali drużynę ze strony organizacyjnej i oczywiście jako wspaniali kibice. W najbliższy wtorek UKS 141 zagra sparing z Victorią Zerzeń (Warszawa), zaś w kolejny weekend będzie kontynuował walkę w Deichmann Minimistrzostwach. 

UKS 141: Banasiak, Brzozowski, Cybulski, Chaszczewicz, Górczak, Kowieszko, Lis, Martczak, Matusiak, Poborski, Szańkowski.

>>> zdjęcia z meczu

Kontakt

Znajdziesz nas też na: