Domowa porażka Orlików

Aktualności

23.05.2021

UKS 141 Warszawa U-10 (rocznik 2011, grupa żółta) trenerów Grzegorza Sitnickiego i Mateusza Gębarowskiego przegrał domowe starcie z KS Wesoła 2:3.

Mateusz Gębarowski, trener UKS 141 Warszawa:
– Niedzielne spotkanie rozpoczęliśmy w eksperymentalnym składzie, gdyż wsparło nas sześciu zawodników z młodszego zespołu. W założeniu mieliśmy starać się długo utrzymywać przy piłce, nie pozbywać się jej szybko w nieprzemyślany sposób, zmieniać ciężar gry i wykorzystywać do tego aktywnie bramkarza.
W sam mecz weszliśmy odważnie, z wiarą we własne umiejętności, co przełożyło się na szybkie prowadzenie, które dał nam po zamieszaniu po rzucie rożnym Bartek Piwiński. Rywale szybko wyrównali, chociaż pierwsze uderzenie sparował nasz bramkarz. W trzeciej kwarcie za sprawą bardzo ładnego uderzenia z dystansu naszego kapitana Antka Pietrzaka znowu prowadziliśmy jedną bramką, lecz ponownie nie cieszyliśmy się z tego długo – po serii własnych błędów w polu karnym KS Wesoła doprowadziła do wyrównania strzałem z dalszej odległości, a po chwili rywale cieszyli się z kolejnego gola. W ostatniej kwarcie rzuciliśmy wszystkie siły do ataku, mogliśmy nawet wyrównać w ostatniej akcji meczu, lecz zabrakło nam dokładnego, ostatniego podania.
Podsumowując, nie zrealizowaliśmy przedmeczowych założeń. Rzadko wykorzystaliśmy do gry bramkarza, generalnie graliśmy zbyt indywidualnie, nie wykorzystywaliśmy całego pola gry, a w sytuacji stykowych nerwowo pozbywaliśmy się piłki. Cieszy jednak fakt, że chłopcy nie boją wchodzić się w pojedynki jeden na jeden i wiele z nich wygrywają. Musimy do tego jednak jeszcze dorzucić umiejętne konstruowanie akcji jako zespół. Indywidualnie należy wyróżnić Antka Pietrzaka, który poza piękną bramką dzielił i rządził w środku pola jako nasz rozgrywający. Na słowa pochwały zasługuje również postawa Witka Soboty w bramce, który niejednokrotnie uchronił nas przed startą bramki. Jednocześnie podziękowania dla rocznika 2012 za wsparcie starszych kolegów.

U-10: UKS 141 II – KS Wesoła 2:3 (1:1)
bramki:
Piwiński, A.Pietrzak
UKS 141 II: W.Sobota – Jazowski, Florczak, T.Szańkowski, O.Piekut – A.Pietrzak – Piwiński; K.Bąk, Buczyński, W.Bąk, T.Pietruliński, Jakowenko, Petruk, Owczynnikow.

Kontakt

Znajdziesz nas też na: