Domowa wygrana Młodzików

Aktualności

29.09.2020

Drugie domowe zwycięstwo w tym sezonie odniósł UKS 141 Warszawa U-13 (rocznik 2008/09) trenera Pawła Praczyka. „UKaeSiacy” pokonali tym razem na Wembley AP Diamonds Academy 3:0.

Paweł Praczyk, trener UKS 141 Warszawa:
– Mecz rozpoczęliśmy bez naszych dwóch podstawowych bramkarzy, którzy leczą kontuzje. Umiejętności bramkarski przypomnieć sobie musiał Leo Pietruliński. Zawodnicy drużyny przeciwnej z dużym zaangażowaniem rozpoczęli mecz i od samego początku sprawdzili umiejętności naszego bramkarza. Gdy złapaliśmy już oddech świetny przechwyt zaliczył Janek Wieczorek. Wyprowadził szybki kontratak i asystował przy bramce Igora.
Zaraz potem zdobyliśmy bramkę po rzucie różnym. Dośrodkowanie na dalszy słupek, a tam nie pilnowany Ignacy strzela niemalże do pustej bramki. Do końca pierwszej połowy był pod naszą kontrolą.
Druga połowa rozpoczęła się dość ospale zarówno po naszej stronie, jak i po stronie przeciwnika. Dopiero kilka szybkich akcji zawodniczek z Diamonds spowodowały, że mecz znowu nabrał tempa. W końcówce wyprowadziliśmy kilka dobrych akcji, ale nie udało na się ich zakończyć celnym strzałem. Ozdobą meczu była akcja, po której zdobyliśmy trzecią bramkę. Długie podanie pomiędzy obroną do wychodzącego na czystą pozycję Kostka Soboty, który popisuje się idealnie mierzonym strzałem. Cytując klasyka „truskawka na torcie”. Cieszy wygrana pomimo kilku kontuzji, które przytrafiły się nam w tym sezonie.

U-13: UKS 141 – Diamnods 3:0