Dublet Żaków!

Aktualności

28.10.2020

Zespół żółtych Żaków z rocznika 2012 trenerów Grzegorza Sitnickiego i Michała Godlewskiego w sobotę odniósł dwa ligowe zwycięstwa na świetnie przygotowanej murawie stadionu przy ul. Podskarbińskiej 14.

Grzegorz Sitnicki, trener UKS 141 Warszawa:
– Mecz z AP Diamonds stał na dosyć dobrym poziomie, a oba zespoły starały się konstruować akcje poprzez wymianę kilku podań. Nasz zespół miał zdecydowaną przewagę, a pierwszą bramkę już w 2. minucie zdobył Tymon Pietruliński, który sfinalizował efektowną akcję kapitana Wojtka Bąka (wyśmienite podanie prostopadłe) i Jasia Jazowskiego (idealnie dograł w pole karne). Pomimo wielu sytuacji na drugą bramkę czekaliśmy aż do 26. minuty, kiedy to Janek Zygmunt silnym strzałem pokonał świetnie grającą bramkarkę gości. W końcówce pierwszej połowy zespół Diamonds strzelił kontaktową bramkę po szybkim rozegraniu autu. Na szczęście Kaj Polak wykazał się sprytem i celnym strzałem podwyższył wynik na 3:1. W drugiej połowie tempo gry nieco spadło, oba zespoły starły się o kolejne bramki, ale na wysokości zadania stawali bramkarze. Wynik meczu w 39. minucie ustalił Staś Petruk, który tuż po strzeleniu gola wykonał widowiskową cieszynkę niczym CR7. To był zdecydowanie najlepszy mecz w naszym wykonaniu, ale na słowa uznania również zasługuje drużyna gości, która cały mecz starała się grać otwarty futbol.

– W drugim sobotnim meczu odnieśliśmy cenne zwycięstwo nad zespołem Józefovii. Tym samym udanie zrewanżowaliśmy się gościom za wcześniejszą porażkę 3:2 we wrześniowym meczu obu zespołów. Nasi zawodnicy wykazali się ogromną wolą walki i determinacją, która została nagrodzona już na początku bramką Jasia Woźniaka na 1:0. Później gra się wyrównała, a w naszej bramce świetnie spisywał się Kuba Fila. Dzięki konsekwentnemu rozgrywaniu piłki i wymianie podań nasi zawodnicy stworzyli kilka bardzo dobrych okazji. Dopiero w 2. połowie Adrian Machnicki wykorzystał niezdecydowanie obrońców Józy i wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie. Niestety zbyt duża radość z gola i niezdecydowanie naszego obrońcy spowodowało szybką utratę bramki – w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem zawodnik gości strzałem przy słupku zdobył kontaktowego gola. Ostatnie słowo tego dnia należało jednak do najlepszego zawodnika tego meczu. Filigranowy, pracujący i walczący na całym boisku Jerzy Szymański strzelił bramkę na 3:1, czym ukoronował doskonałą postawę całego zespołu.
Praca, którą wykonujemy wspólnie na treningach powoli przynosi efekty i nie chodzi tylko o same wyniki, ale bardziej o widowiskowe akcje jakie rozgrywamy. Brawo zespół! Przy okazji ogromne podziękowania dla pracowników OSiR-u za doskonałe warunki jakie mamy na Stadionie Podskarbińska, na którym mamy doskonały bilans meczów.

U-9: UKS 141 – Diamonds
U-9: UKS 141 – Józefovia
UKS 141:
Fila, Vlasaty, Jazowski, W.Bąk , T.Pietruliński, Petruk, Wiliński, Kaj Polak, Zygmunt , Ad.Godawa, Woźniak, Florczak, Szymański, Machnicki, Rynkun-Werner.

Kontakt

Znajdziesz nas też na: