Dwie wygrane Żaków

Aktualności

13.11.2020

Kolejny udany weekend w wykonaniu naszych Żaków U-9 (rocznik 2012, grupa żółta) trenerów Grzegorza Sitnickiego i Michała Godlewskiego, którzy pokonali lidera rozgrywek Młodą Gwardię i Ząbkovię III Ząbki.

Grzegorz Sitnicki, trener UKS 141 Warszawa:
– Mecz z liderem był dobrą okazją do weryfikacji postępów w naszej grze i efektów wspólnej pracy na treningach. Pierwsze minuty meczu stały pod znakiem optycznej przewagi zespołu gości. Nasi zawodnicy podeszli do przeciwnika ze zbyt dużym respektem. Dzięki wyśmienitej postawie w bramce Kuby Fili po pierwszej kwarcie przegrywaliśmy tylko 1:0. Gra naszego zespołu odmieniła się z początkiem drugiej kwarty, w której nasi zawodnicy zagrali zdecydowanie odważniej, a efektem tego była bramka Piotrka Wilińskiego po indywidualnej akcji i celnym strzale na raty. Do końca drugiej kwarty oba zespoły zdobyły po jednej bramce, wykorzystując błędy w obronie. Dla naszej drużyny gola strzelił Tymek Pietruliński.
W trzeciej kwarcie oglądaliśmy koncertową grę naszych Żaków. Bramki dla nas zdobyli kolejno Tymek Pietruliński, Staś Petruk, Paweł Filipowicz, ponownie Piotrek Wiliński i Jerzy Szymański, który odebrał piłkę na połowie boiska i bezbłędnie wykorzystał sytuację sam na sam.
Ozdobą meczu był jednak strzał z wolnego Stasia Petruka – okienko z gatunku tych „stadiony świata”. W tym czasie goście odpowiedzieli tylko jedną bramką i na ostatnie piętnaście minut schodziliśmy z wynikiem 7:3.
Ostatnia cześć meczu to kolejne nasze sytuacje, z których udało się wykorzystać tylko Kubie Fili, który podwyższył wynik na 8:3. Niestety w ostatnich dwóch minutach w naszą grę wkradło się rozluźnienie i zamiast kolejnych bramek ostatecznie drużyna Młodej Gwardii strzeliła nam dwie bramki. Nie zmienia to jednak faktu, że nasza wygrana była w pełni zasłużona i napawa optymizmem na przyszłość. Już dzisiaj gramy widowiskowo, stwarzając dużo sytuacji i starając się kreować grę. Cały zespół zasłużył na pochwały, ale w szczególności postawa i dojrzała gra w bramce Kuby Fili była kluczowa w odniesieniu efektownej wygranej z mocnym przeciwnikiem.

U-9: UKS 141 – Młoda Gwardia
UKS 141:
Fila, W.Bąk, Jazowski, T.Pietruliński, Petruk, Filipowicz, Wiliński, Szymański, Florczak, Kaj Polak.


Grzegorz Sitnicki, trener UKS 141 Warszawa:
Mecz w Ząbkach w pierwszych dwóch kwartach był bardzo wyrównany, chociaż to nasza drużyna po trzydziestu minutach wygrywała 3:2 po bramkach Mateusza Jakowenko, Adriana Machnickiego i Szymona Jaroszewicza. W pierwszych dwóch kwartach oba zespoły stworzyły jeszcze kilka sytuacji strzeleckich, ale na posterunku byli obaj bramkarze.
W drugiej i trzeciej kwarcie osiągnęliśmy znaczną przewagę, przeprowadzając w tym czasie kilka składnych akcji z wykorzystaniem bocznych sektorów boiska. Cieszę się, że w kolejnym meczu chłopcy starają się odtworzyć to co ostatnio trenowaliśmy na zajęciach. Dwie bramki, które strzelił Staś Petruk padły po składnych, trójkowych akcjach i dokładnym dograniu z boku przez Pawła Filipowicza. Wynik spotkania ustalił Kuba Fila, który w pierwszej połowie grał dodatkowo na pozycji bramkarza. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Paweł Filipowicz, który zanotował trzy asysty i doskonale spisywał się w obronie.

U-9: Ząbkovia III – UKS 141
UKS 141:
Fila, Woźniak, Godawa, Jakowenko, Machnicki, A.Panasz, Zygmunt, F.Panasz, Sz.Jaroszewicz, W.Bąk, Filipowicz, T.Pietruliński, Petruk.

Kontakt

Znajdziesz nas też na: