Młodsze Orliki rozpoczęły sezon

Aktualności

05.09.2018

W pierwszych meczach sezonu 2018/2019 Orliki U-10 UKS-u 141 Warszawa (rocznik 2009) trenera Pawła Drożdża przegrały z BES IV Warszawa 6:12 i pokonali Drukarza III Warszawa 11:4.

Paweł Drożdż, trener UKS 141 Warszawa:
– W najbardziej ulubiony przez dzieci dzień roku, czyli 1 września nasze drużyny z rocznika 2009 rozegrały pierwsze mecze w ligach MZPN. Było to dość duże wydarzenie, bo po raz pierwszy zagrali w „siódemkach”. Pierwszy mecz nie układał się po naszej myśli. Niestety drużyna założona głównie z zawodników, którzy nie byli z nami na obozie prezentowała duże braki taktyczne i fizyczne. Mieliśmy bardzo duże problemy z ustawianiem się na boisku oraz z powrotem do obrony po stracie piłki. Niestety gra po siedmiu na boisku wymaga już dość sporej wiedzy taktycznej, której nam zabrakło. W tym meczu należy wyróżnić Aleksandra Sulkowskiego i Leo Pietrulińskiego. Mimo że na co dzień są bramkarzami zagrali najlepiej z pośród zawodników z pola. Podsumowując, brakuje nam ogarnia na większym boisku z większą liczbą zawodników oraz sił, żeby wybiegać cały mecz.

Drugi mecz z Drukarzem to zupełnie inna gra. Tym razem w drużynie byli prawie wszyscy zawodnicy którzy ciężko przepracowali letni obóz. Widać było po chłopcach, że wiedzą co oznacza grać na danej pozycji. Byli waleczni i nie odpuszczali nawet na chwilę przeciwnikowi, może poza ostatnimi pięcioma minutami, gdy Drukarz strzelił nam trzy bramki. Końcówka jednak nie zmienia faktu, że widać u naszych chłopców zdecydowany progres w grze i miejmy nadzieję, że gra z meczu na mecz będzie jeszcze lepsza.

U-10: UKS 141 – BeS IV 6:12
bramki: Sułkowski (5), I.Jędrasik
UKS 141: K.Nowak, A.Kruszona, L.Pietruliński, Sułkowski, Ziętara, Krukowski, A.Bereza, I.Jędrasik.

U-10: UKS 141 II – Drukarz III 11:4
bramki: Moryń (3), M.Stępień (4), Grabowski (3), L.Pietruliński
UKS 141 II: K.Nowak, Sułkowski, R.Chmielewski, Borkowski, K.Góraj, Moryń, Grabowski, M.Stępień, L.Pietruliński.

Kontakt

Znajdziesz nas też na: