Nieznaczna porażka Żaków

Aktualności

14.04.2016

Minimalną porażką 5:6 zakończyło się sobotnie wyjazdowe starcie UKS-u 141 Warszawa (rocznik 2008/09) trenera Marcina Wierciocha z UKS-em Iwiczna. Gole dla grochowskiej drużyny zdobyli Franciszek Kamać (3), Jan Krawczyński oraz Bartosz Ziencik.

Pomimo małych problemów logistycznych, podopieczni trenera Wierciocha przyjechali na stadion w komplecie. Po krótkiej rozgrzewce szkoleniowcy obu drużyn zadecydowali, że zespoły rozegrają mecz bez udziału sędziego, który nie dotarł na boisko w Lesznowoli. W pierwszych dwóch kwartach UKS 141 wyprowadził kilka świetnie zapowiadających się akcji. Bramkę przeciwnika ostrzeliwali kolejno Franek Kamać, Bartek Ziencik, Jaś Krawczyński, Franek Banasiak i Wiktor Zemajtys. Goście nie mieli jednak szczęścia, czego nie można powiedzieć o gospodarzach, którzy prowadzili 2:0. – Po raz kolejny weszliśmy w mecz ze zbyt dużym respektem dla przeciwnika. Powiedziałem chłopcom, aby zagrali bardziej agresywnie w trzeciej i czwartej kwarcie. Dobrym pomysłem okazało się przesunięcie Oliwiera Celińskiego ze środka na skrzydło. Przyniosło to spodziewany efekt w postaci większej liczby akcji pod bramką przeciwnika. Podobnie jak wycofanie Franka Kamacia do środka pola, który otwierał sytuacje lepiej ustawionym z przodu kolegom. Widzę, że chłopcy coraz lepiej rozumieją swoje pozycje na boisku i w kolejnym meczu zagrają jeszcze lepiej  ? powiedział trener Wiercioch.

Kolejne dwie kwarty to koncert w wykonaniu „UKaeSiaków” pod bramką przeciwnika. Świetną pracę na skrzydłach wykonywali Jaś Krawczyński, Oli Celiński i Franek Ziętara. Z przodu zaś bardzo efektywnie zagrali Kuba Cybulski i autor jednej bramki Bartek Ziencik, co chwilę nękający bramkarza gospodarzy. Wykańczaniem ich akcji zajęli się Franek Kamać (autor trzech goli) i Jaś Krawczyński. W obronie dobrze spisywał się Krzyś Matusiak grający w duecie z Frankiem Banasiakiem lub Mateuszem Szańkowskim. Na bramce coraz lepiej radził sobie natomiast Antek Molak na zmianę z Wiktorem Zemajtysem. Kiedy podopieczni trenera Wierciocha doprowadzili do remisu 5:5, jeden z zawodników z Iwicznej oddał strzał zza pola karnego, dając wygraną miejscowym 6:5. Po meczu obaj trenerzy podziękowali zebranym rodzicom za gorący doping dla swoich chłopców.

Iwiczna – UKS 141 6:5 (2:0)
bramki: F.Kamać (3), B.Ziencik, Krawczyński
UKS 141: A.Molak, Zemajtys – K.Matusiak, Banasiak, Szańskowski, Cybulski, B.Ziencik, F.Kamać, Ziętara, O.Celiński, Krawczyński.