Pechowe końcówki Żaków

Aktualności

25.11.2020

Ostatni ligowy weekend tej jesieni mają za sobą Żaki U-9 UKS-u 141 Warszawa (rocznik 2012, grupa żółta) trenerów Grzegorza Sitnickiego i Michała Godlewskiego, którzy mierzyli się z EsKadrą i Zwarem.

Grzegorz Sitnicki, trener UKS 141 Warszawa:
– Niestety nie udało nam się zrewanżować za dotkliwą porażkę w pierwszym meczu, pomimo tego, że przez trzy kwarty prowadziliśmy. W tym czasie zarówno goście jak i my mieliśmy kilka doskonałych okazji strzeleckich. Choć początek spotkania należał do gości, za sprawą rajdów Jerzego Szymańskiego i Tymona Pietrulińskiego wyszliśmy na prowadzenie.
Kluczowa dla losów spotkania okazała się ostatnia kwarta. Zawodnicy EsKadry wykorzystali nasze niezdecydowanie w obronie i wyszli na prowadzenie. Nasi chłopcy walczyli o wyrównanie i po zespołowej akcji bramkę strzelił Staś Petruk. Tuż po tym w nasze szeregi wkradła się znowu nieuwaga i goście wyprowadzili kontrę na 4:3. W ostatniej akcji meczu mieliśmy wyśmienitą okazję, ale strzał Stasia Petruka na poprzeczkę sparował bramkarz gości. Podsumowując trzeba przyznać, że przegraliśmy wygrany mecz. Chłopcy sami doskonale wiedzą, że nie dali z siebie przysłowiowych stu procent. Być może zeszłotygodniowa wygrana z liderem trochę ich uśpiła.

U-9: UKS 141 – EsKadra
UKS 141:
T.Pietruliński, W.Bąk, Filipowicz, Jazowski, Petruk, Wiliński, Florczak, Szymański, Sz.Jaroszewicz, Rynkun-Werner.


Grzegorz Sitnicki, trener UKS 141 Warszawa:
– Niedzielny mecz z zespołem Zwaru Międzylesie praktycznie przegraliśmy w ciągu jednej minuty, tracąc dwie bramki. Sprawdziło się stare piłkarskie powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Za sprawą Mateusza Jakowenko w pierwszej kwarcie wyszliśmy na prowadzenie, które utrzymywało się feralnej do 55. minuty, kiedy dwukrotnie pogubiliśmy się w obronie. W tym meczu również mogliśmy wyrównać w ostatniej akcji spotkania, ale bramkarz gości uchronił swój zespół od straty bramki. Nasi chłopcy mocno przeżyli pechową porażkę, ale być może takie doświadczenie zaowocuje w przyszłości jako dobra, ale bolesna lekcja.

U-9: UKS 141 – Zwar
UKS 141:
Fila, Godawa, Woźniak, Jakowenko, Machnicki, A.Panasz, F.Panasz, Ławniczak, Jazowski, W.Bąk, Petruk, Filipowicz T.Pietruliński.

Kontakt

Znajdziesz nas też na: