Podsumowanie meczów Żaków

Aktualności

17.09.2020

W rozwinięciu newsa przedstawiamy podsumowanie pierwszych dwóch weekendów zmagań ligowych w wykonaniu Żaków U-8 UKS-u 141 Warszawa trenerów Grzegorza Sitnickiego i Michała Godlewskiego.

Grzegorz Sitnicki, trener UKS 141 Warszawa:
– Spotkanie w Halinowie rozpoczęliśmy bardzo dobrze i już po kilku minutach prowadziliśmy 1-0. Niestety jeszcze w pierwszej kwarcie gospodarze wyrównali. W kolejnych minutach toczyliśmy wyrównany pojedynek – kończąc drugą kwartę wynikiem 2-2. W trzeciej kwarcie zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy wykorzystali nasze niezdecydowanie w obronie i wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W końcówce spotkania przy wyniku 6-4 mieliśmy 3 bardzo dobre sytuacje strzeleckie, ale bramkarz gospodarzy popisał się świetnymi interwencjami.
W ostatnich 3 minutach przy stanie 7-5 ponownie nie wykorzystaliśmy swoich 100% okazji, a KS Halinów po jednym z kontrataków ustalił wynik spotkania na 8-5. Wynik jest trochę za wysoki, z przebiegu meczu gospodarze w pełni zasłużyli na zwycięstwo, a w ich szeregach szczególnie brylował napastnik, który strzelił nam 6 bramek. W naszym zespole wszyscy chłopcy zagrali bardzo ambitnie i walczyli do końca o remis, na szczególne pochwały zasłuży Paweł Filipowicz, który był bezbłędny w defensywie i dodatkowo strzelił jedną z bramek.

U-8: Halinów III – UKS 141 II
UKS 141 II:
Fila, Petruk, Filipowicz, Polak, Jazowski, Godawa, Vlasaty.


Mateusz Gębarowski, trener UKS 141 Warszawa:
– Zagraliśmy bardzo ambitnie i mimo starty dwóch bramek zdołaliśmy doprowadzić do wyrównania. Wówczas mieliśmy dwie stuprocentowe sytuacje, których nie wykorzystaliśmy i to zemściło się na nas. Ekipa gospodarzy wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca. Drużyna pokazała jednak, że drzemie w niej ogromny potencjał, który poparty ciężką pracą na treningach na pewno zaowocuje w kolejnych tygodniach.

U-8: L.A.S. – UKS 141
UKS 141:
Woźniak – Rynkun-Werner, T.Pietruliński, Florczak, A.Panasz, F.Panasz, W.Bąk.


Grzegorz Sitnicki, trener UKS 141 Warszawa:
– Na naszą porażkę duży wpływ miała pierwsza kwarta, którą przegraliśmy 5-1. Nasi zawodnicy byli myślami jeszcze na niedzielnym śniadaniu, często mylili boiskowe pozycję i zapominali o obronie. Dopiero od trzeciej kwarty widać było u nich zaangażowanie i wolę walki. Najładniejszą bramkę meczu strzelił z główki Mateusz Jakowienko po doskonałym rozegraniu rzutu rożnego przez Tymona Pietrulińskiego i Pawła Filipowicza. Paweł strzelił też w okienko wykonując rzut karny, którego kilka minut wcześniej nie wykorzystał Tymon – bramkarz gości popisał się znakomitą interwencją.
Bramki dla nas strzelił jeszcze Tymon Pietruliński i Jan Jazowski.

U-8: UKS 141 – Progres II
UKS 141: Petruk, T.Pietruliński, Filipowicz, Jazowski, Florczak, Jakowenko, Szymański.


Grzegorz Sitnicki, trener UKS 141 Warszawa:
– Przez pierwsze dwie kwarty mecz był bardzo wyrównany. Dopiero w trzeciej kwarcie gospodarze osiągnęli przewagę i wyszli na wysokie prowadzenie 5-1, mając jeszcze kilka okazji. W naszej bramce świetnie spisywał się Maks Rynkun-Werner i dzięki jego postawie nie przegrywaliśmy wyżej. Na pochwałę zasługuje postawa zespołu w ostatnich pięciu minutach, kiedy zdobyliśmy 4 bramki ( 3 asysty Tymona Pietrulińskiego), z czego 3 po bardzo ładnych akcjach i wymianie kilku podań! Na skuteczną pogoń i wywalczenie remisu, niestety zabrakło czasu. Szkoda, że takiego zaangażowania jak ostatnie pięć minut, chłopcy nie pokazali od początku, wtedy wynik mógł być odmienny.

U-8: Victoria II – UKS 141 II
UKS 141:
Woźniak, Rynkun-Werner, F.Panasz, A.Panasz, Godawa, Vlasaty, Petruk, T.Pietruliński.

Kontakt

Znajdziesz nas też na: