Progres Żaków

Aktualności

17.05.2016

W minioną sobotę Żaki U-8 UKS-u 141 Warszawa (rocznik 2008/09) trenera Marcina Wierciocha zremisowali na wyjeździe z liderem swojej grupy Ursusem Warszawa 3:3. Bramki dla „Żółto-zielonych” strzelili Franciszkowie: Kamać (dwie) i Banasiak (jedną).

Mecz rozpoczął się od wyraźnej przewagi graczy z Ursusa, którzy zamknęli reprezentantów Grochowa na swojej połowie. Podopieczni trenera Wierciocha próbowali zaskoczyć przeciwników wyprowadzając szybkie kontry, jednak po jednej z takich kontrataków miejscowi wyszli na prowadzenia, które utrzymali do końca pierwszej kwarty. Skromny rezultat rywala był wynikiem coraz lepszej gry w obronie całego zespołu, ale przede wszystkim grochowskiego bramkarza Wiktora Zemajtysa. W przerwie zawodów trener UKS-u 141 Warszawa zaapelował do chłopców, aby zagrali z jeszcze większym zaangażowaniem, co dało efekt w drugiej odsłonie. Zawodnicy nie tylko lepiej rozgrywali piłkę w obronie, ale skuteczniejsze okazały się również akcje oskrzydlające. Na początku trzeciej części meczu po uderzeniu zza pola karnego Franka Banasiaka przyjezdni wyrównał wynik, zaś chwilę później Franek Kamać dał im prowadzenie. Warto podkreślić, że doskonałą pracę w obronie wykonywali na zmianę Oliwier Celiński i Mateusz Szańkowski występujący na pozycji numer ?4? oraz Krzyś Matusiak na ?3?. W przerwie trener Wiercioch przypominał podopiecznym, że pozostała do rozegrania jeszcze jedna decydująca czwarta kwarta, w której zawodnicy muszą być maksymalnie skoncentrowani. W ostatnim akcie sobotniego starcia Ursus zagrał bardzo ofensywnie, czego rezultatem była strata dwóch bramek przez przyjezdnych z Grochowa. Jednakże na cztery minuty przed końcem meczu Franek Kamać popisał się fantastycznym uderzeniem pod poprzeczkę, ustalając końcowy rezultat na 3:3. – To wspaniałe uczucie, kiedy patrzę jak rozwijają się moi podopieczni. Z meczu na mecz współpraca chłopców na boisku wygląda coraz lepiej. Chciałbym podziękować trenerowi Ursusa Warszawa za stworzenie niezwykle atrakcyjnego i emocjonującego spotkania dla zawodników oraz oglądających rodziców. Szkoda niewykorzystanych akcji, ale mam nadzieję, że w kolejnym meczu chłopcy będą częściej trafiać do bramki – powiedział po zakończonych zawodach Marcin Wiercioch.

Ursus – UKS 141 3:3
bramki: F.Kamać (2), Banasiak
UKS 141: Zemajtys – B.Ziencik, Ziętara, O.Celiński, Szańkowski, Banasiak, Krawczyński, F.Kamać, Sobota, Cybulski, A.Molak, K.Matusiak.