Przełamanie młodzików

Aktualności

13.10.2014

Pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach I Warszawskiej Ligi Młodzików U-13 odniósł UKS 141 Warszawa, który w sobotni wieczór pokonał u siebie GKP Targówek (Warszawa) 4:1. Podopieczni trenera Andrzeja Molaka rozegrali zupełnie inne zawody niż te, które dwa tygodnie temu zakończyły się porażką na stadionie tego przeciwnika.

Do przerwy żadna z drużyn nie była w stanie skierować piłki do bramki. W pierwszych trzydziestu minutach to piłkarze trenera Molaka prowadzili grę, stwarzając pięć stuprocentowych sytuacji strzeleckich przy zaledwie jednej gości. Druga odsłona w końcu przyniosła bramki, a UKS 141 na prowadzenie wyprowadził kapitan miejscowych Maksymilian Damentko, którego strzał zza pola karnego po rykoszecie od gracza rywala znalazł drogę do siatki. Niestety chłopcy z Grochowa cieszyli się z prowadzenia tylko kilka minut, bowiem Targówek wyrównał stan gry, umiejętnie rozgrywając rzut rożny. Gospodarze konsekwentnie dążyli do zmiany niekorzystnego dla nich, remisowego wyniku, a ich starania bardzo szybko przyniosły efekt, gdy na listę strzelców wpisał się wprowadzony w przerwie na plac gry Przemysław Zienick, zamykając całą akcję uderzeniem na pustą bramkę. Ostatnie dwie bramki dla UKS-u były przedniej urody – uderzenia z dalszej odległości Damentki i Wiktora Wojciechowskiego przypieczętowały zasłużoną wygraną UKS-u, przedłużając nadzieje na pozostanie w I WLM na kolejną rundę.

U-13: UKS 141 Warszawa – GKP Targówek (Warszawa) 4:1 (0:0)
bramki: Damentko (2), Zienick, Wojciechowski