Przełamanie Żaków

Aktualności

22.09.2020

Kolejne dwa spotkania mają za sobą Żaki U-9 UKS-u 141 Warszawa (rocznik 2012), które pod wodzą trenerów Grzegorza Sitnickiego zmierzyli w miniony weekend z AP Diamonds i Józefovią Józefów.

Grzegorz Sitnicki, trener UKS 141 Warszawa:
– Zaczęliśmy mecz nieco ospale, przez co straciliśmy szybko dwie bramki, jednak z każdą minutą rośliśmy w siłę. W pierwszej części meczu popełnialiśmy sporo błędów indywidualnych, przez co drużyna gospodarzy częściej dochodziła do sytuacji strzeleckich. Na szczęście pierwsza przerwa, przyniosła efekt i zawodnicy UKS-u zaczęli grać z większą wymianą podań między sobą, dzięki czemu zaczęliśmy coraz częściej dochodzić do sytuacji strzeleckich. W miarę przebiegu meczu nasze ataki zaczęły przynosić efekty. Brawo dla naszych zawodników za walkę do ostatniej minuty, dzięki czemu udało się wywieźć jakże cenne zwycięstwo 4-3 dla naszego UKS-u!
Dziękujemy rodzicom za wsparcie!

U-9: Diamonds – UKS 141
UKS 141:
T.Pietruliński, Godawa, Jakowienko, Szymański, Jaroszewicz, Machnicki, Rynkun-Werner.


Grzegorz Sitnicki, trener UKS 141 Warszawa:
– Mecz z faworytem Józefovią, która od kilku kolejek nie zanotowała porażki ani remisu zaczęliśmy bardzo dobrze. Od początku chłopcy starali się realizować zadania przydzielone im na poszczególnych pozycjach, przez co kontrolowaliśmy przebieg gry. Zespół w tym czasie stworzył kilka dogodnych sytuacji, ale na bramkarz „Józy” był dobrze dysponowany. Dopiero po składnej akcji i wymianie kilku podań przepięknym strzałem w okienku popisał się Staś Petruk. Szczęśliwy strzelec wykonał cieszynkę a’la Cristiano Ronaldo.
Po dwóch kwartach było 1-0 dla naszego zespołu. Niestety w trzeciej kwarcie mieliśmy kilka okazji, ale brakowało precyzji w podaniach. Niestety po jednej z kontr straciliśmy bramkę. W ostatniej kwarcie przy naszym podaniu w obronie zawodnik gospodarzy wykorzystał nasze zagapienie i było 2-1. W końcówce meczu po rajdzie prawą stroną bramkę strzelił Tymon Pietruliński i było 2-2.
Jak mówi stare piłkarskie porzekadło: „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. Tak było w ostatniej minucie, kiedy po wybiciu piłki od bramkarza nasz obrońca niefortunnie interweniował, przez co napastnik Józefovii z bliskiej odległości ustalił wynik spotkania na 3-2. Niestety zabrakło nam czasu na wyrównanie.
Z przebiegu całego spotkania byliśmy co najmniej równorzędnym przeciwnikiem i gdyby nie braki kadrowe ( było tylko 6 zawodników ) moglibyśmy pokusić się o zwycięstwo. Zespół pokazał się z bardzo dobrej strony, dużo częściej wymieniając podania i organizując składne akcje. zabrakło koncentracji, ale widać postęp w naszej grze i jej organizacji. Na szczególną pochwałę zasłużyli Jan Jazowski i Wojciech Bąk, którzy skutecznie rozbijali ataki gospodarzy.
Dziękujemy rodzicom za wsparcie.

U-9: Józefovia II – UKS 141 II
UKS 141 II:
Fila, W.Bąk, Jazowski, T.Pietruliński, Petruk, Vlasaty.

Kontakt

Znajdziesz nas też na: