Raport z meczów Żaków

Aktualności

01.10.2020

W poprzedni weekend Żaki U-9 z grupy żółtej UKS 141 Warszawa (rocznik 2012) trenerów Grzegorza Sitnickiego i Michała Godlewskiego rozegrali mecze z Ząbkovią III Ząbki i Młodą Gwardią Rembertów.

Grzegorz Sitnicki, trener UKS 141 Warszawa:
– W pierwszej kwarcie nasi zawodnicy zagrali wręcz koncertowo, strzelając gościom trzy bramki – dwie Mateusz Jakowenko i jedną Adrian Machnicki. Mieliśmy jeszcze kilka składnych akcji, ale niestety nie potrafiliśmy ich zamienić na kolejne bramki. Nasza bardzo dobra gra i dominacja na boisku była widoczna w następnej kwarcie, w której dołożyliśmy kolejną bramkę – autorstwa Adriana Machnickiego. W trzeciej kwarcie ambitnie grająca drużyna z Ząbek zdobyła kontaktową bramkę. W ostatnich piętnastu minutach znowu mieliśmy kilka wyśmienitych okazji, ale dzięki interwencjom bramkarza Ząbkovii udało się strzelić tylko jedną bramkę, po fantastycznej akcji Jasia Woźniaka i strzale Patrika Vlasatego. Wynik w pełni odzwierciedla przebieg wydarzeń boiskowych. W naszej grze widać poprawę w organizacji gry, to co trenujemy chłopcy starają się wykonać w meczu.  Zawodnicy grają na ustalonych wcześniej pozycjach, wymieniają podania i stwarzają wiele sytuacji bramkowych.

U-9: UKS 141 – Ząbkovia III
UKS 141: 
Woźniak, Godawa, W.Bąk, Jakowenko, Vlasaty, Rynkun-Werner, Polak, Machnicki, Szymański.


Grzegorz Sitnicki, trener UKS 141 Warszawa:
– W niedzielę graliśmy na boisku lidera naszej grupy. Pomimo wysokiej porażki przez długi okres prowadziliśmy wyrównany pojedynek, strzelając bramkę po bardzo ładnej, zespołowej akcji. Niestety w ostatniej kwarcie zespół popełnij kilka błędów w ustawieniu i gospodarze strzelili pięć bramek w odstępie dziesięciu minut. Z kolei nasi zawodnicy nie wykorzystali 4-5 bardzo dobrych okazji, w których wyśmienitymi interwencjami popisał się bramkarz Młodej Gwardii. Końcowy wynik jest zbyt wysoki, ale jest dla nas wyznacznikiem i motywacją do dalszej pracy. Przeciwnicy trenują i grają ze sobą już trzeci sezon, a my wspólnie pracujemy dopiero cztery tygodnie. W obliczu trudnej pogody, tj. niska temperatura i obfity deszcz, naszym zawodnikom należą się pochwały za ambitną walkę i postawę na boisku. Gratulacje dla zwycięzców.

U-9: Młoda Gwardia – UKS 141 II 9:1
UKS 141 II:
Fila, Filipowicz, Jazowski, T.Pietruliński, Florczak, Petruk, A.Panasz, F.Panasz, Zygmunt, Jaroszewicz, Rynkun-Werner.

Kontakt

Znajdziesz nas też na: