Remis Żaków z Barcą

Aktualności

02.03.2021

Na brak emocji nie mogli w weekend narzekać gracze UKS-u 141 Warszawa U-9 (rocznik 2013, grupa żółta) trenerów Grzegorza Sitnickiego i Michała Godlewskiego, za którymi nierozstrzygnięty mecz z Barca Academy oraz przegrana potyczka ze starszym o dwa lata zespołem Ząbkovii Ząbki.

Spotkanie z Barca Academy przyniosło wiele emocji. Nasi zawodnicy mądrze rozgrywali piłkę, ale po sytuacjach z obu stron utrzymywał się wynik 0:0. Rewelacyjne zawody rozgrywał Krzyś Florczak, który swoją grą dawał kolegom dużo jakości w obronie. Mądrze wyprowadzał piłkę do boku, przez co wielokrotnie udawało się uruchomić skrzydła naszej drużyny. Bardzo waleczny w tym meczu był Jaś Jazowski, który nie odpuszczał obrońcom rywali, wielokrotnie atakując na prawej flance. Jedyną bramkę dla „UkaeSiaków” strzelił niezawodny Staś, który wykorzystał fenomenalne podanie od Jurka Szymańskiego. Po okresie świetnej gry przez niepewną interwencję w obronie UKS 141 Barca Academy wyrównała. Na szczęście nasi chłopcy się nie załamali, dalej prowadząc grę, co przyniosło w końcówce meczu kolejne okazje. Na kilka minut przed końcem sędzia podyktował rzut karny po faulu na Stasiu. Do piłki za pracę przy stałych fragmentach na treningach wystawiony został Jaś Jazowski, który na zajęciach regularnie ściąga ?pajęczynę? z okienka. Niestety tym razem zabrakło zimnej krwi i z ?jedenastki? strzelił prosto w środek bramki, gdzie stał golkiper rywali, tym samym ratując swój zespół przed porażką. W samej końcówce mieliśmy jeszcze rzut wolny pośredni z trzech metrów, ale strzał Stasia został skutecznie zablokowany.
Po dobrym meczu chłopcy z UKS 141 musieli schodzić z boiska z niedosytem, gdyż z przebiegu całego meczu nasza drużyna zasługiwała na zwycięstwo. Takie mecze to cenna lekcja dla naszych małych piłkarzy. Chłopcy dostali kolejną cenną lekcję w meczu z dobrze dysponowanym rywalem.

U-9: Barca Academy – UKS 141
UKS 141:
Vlasaty, Florczak, W.Bąk, Jazowski, T.Pietruliński, Petruk, Sz.Jaroszewicz, Szymański, Ad.Godawa.


Druga drużyna niestety nie zagrała meczu w Lidze Zimowej z Okęciem, ponieważ przeciwnik nie stawił się na zawody. W związku z tym mieliśmy okazję zagrać sparing z rocznikiem 2010 Ząbkovii. Przez 20 minut tej potyczki druga grupa naszych zawodników dzielnie stawała opór chłopcom starszym o 2 lata. Niestety w drugiej połowie nasi chłopcy opadli z sił i finalnie przegraliśmy wysoko z zespołem z Ząbek. Pomimo porażki gra naszej drużyny mogła się podobać. Oprócz zespołowych akcji widoczne było ogromne zaangażowanie i wola walki naszych zawodników. W obronie brylowali Adaś Godawa i Franek Panasz, dla którego mam nadzieję będzie to przełom, po którym uwierzy w swoje umiejętności. Pomimo różnicy w warunkach fizycznych był to bardzo cenny sparing, który pozwoli chłopcom w siebie uwierzyć.

U-9: UKS 141 – Ząbkovia
UKS 141:
Nestoruk, F.Panasz, Godawa, Jaroszewicz, Vlasaty, A.Panasz, Siemczuk, Rynkun-Werner, Woźniak, W.Bąk, T.Pietruliński.

Kontakt

Znajdziesz nas też na: