Sparingowy listopad Żaków

Aktualności

01.12.2020

Mimo zakończenia rozgrywek ligowych, Żaki U-9 UKS-u 141 Warszawa trenerów Grzegorza Sitnickiego i Michała Godlewskiego nie zwalniają tempa, rozgrywając kolejne mecze sparingowe.

Grzegorz Sitnicki, trener UKS 141 Warszawa:
– Mecz został rozegrany na głównym boisku, które było bardzo grząskie i nierówne. To zdecydowanie utrudniało zawodnikom w poruszaniu się i operowaniu piłką. Początek meczu był dla nas bardzo obiecujący i po kilku minutach, za sprawą strzału Piotrka Wilińskiego wyszliśmy na prowadzenie. Niestety nasze niezdecydowanie w obronie gospodarze szybko wykorzystali i doprowadzili do remisu. Po stracie bramki nasi chłopcy nieco siedli, chyba podeszli do przeciwnika ze zbytnim respektem. W efekcie na koniec trzeciej kwarty przegrywaliśmy 1:5, z czego cztery bramki padły po naszych prostych błędach. W ostatnich piętnastu minutach mecz się wyrównał, nasi zawodnicy odpowiedzieli bardziej zdecydowaną grą, co przełożyło się na bramkę Stasia Petruka, który przelobował bramkarza. Podsumowując, naszym chłopcom należą się brawa za odważną grę i postawę. Szkoda, że tak mocno sparaliżowała ich gra z wyżej notowanym rywalem. Wynik jest nieco za wysoki, ale z drugiej strony to my sami strzeliliśmy sobie trzy bramki. Ten mecz pokazał, że zespół cały czas robi postępy i już teraz nasza gra w 7-osobowych składach wygląda obiecująco. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Krzyś Florczak, który bardzo dobrze radził sobie grając zarówno na obronie, jak i na środku pomocy.

U-9: Wesoła – UKS 141
UKS 141: Fila, W.Bąk, Filipowicz, T.Pietruliński, Wiliński, Szymański, Petruk, Jazowski, Florczak, Kaj Polak.


Grzegorz Sitnicki, trener UKS 141 Warszawa:
– Nasza gra przez pierwsze dwie kwarty była bardzo widowiskowa i do przerwy dosyć wysoko wygrywaliśmy. W trzeciej kwarcie goście zagrali bardzo ambitnie i pomysłowo. Dodatkowo kilkukrotnie nas skontrowali. Myślę, że nasi chłopcy przedwcześnie poczuli się zwycięzcami. To dobra nauczka i lekcja pokory, że trzeba grać do końca z takim samym nastawieniem. W ostatniej kwarcie ponownie zagraliśmy zespołowo i mecz zakończył się naszym okazałym zwycięstwem. Po meczu konkurs rzutów karnych wygrali jednak goście, którzy już teraz zaprosili Nas do siebie na rewanż. Fajnie, że na bramki strzeliło tak wielu zawodników, m.in.: Jaś Woźniak, Patrik Vlasaty, Wojtek Ławniczak, Jaś Jazowski, Tymek Pietruliński, Mateusz Jakowenko, Kuba Fila i Staś Petruk. Na wyróżnienie zasłużyli Jaś Woźniak, Adaś Godawa i Maks Rynkun-Werner.

U-9: UKS 141 – TURBO FA
UKS 141:
Woźniak, Vlasaty, Ławniczak, Jazowski, T.Pietruliński, Jakowienko, Fila, Petruk, Godawa, W.Bąk, Rynkun-Werner.


Grzegorz Sitnicki, trener UKS 141 Warszawa:
– Od początku do końca meczu zarysowała się nasza wyraźna przewaga. Chłopcy skutecznie wdrożyli te elementy, które ostatnio ćwiczyliśmy, czyli szybki odbiór piłki i gra z wykorzystaniem bocznych stref boiska. W przebiegu całego meczu stworzyliśmy bardzo dużo sytuacji strzeleckich. Istotny jest też sposób, którym dochodziliśmy do tych sytuacji. Budowaliśmy akcje od naszego bramkarza, w większości wykonując między sobą kilka podań. W naszej grze coraz mniej jest piłek wybijanych na oślep.
Ozdobą meczu był gol Wojtka Bąka po krótkim rozegraniu rzutu rożnego.
Jestem pozytywnie zaskoczony tak dobrą grą, jaką zaprezentowali nasi zawodnicy. Wspólnie z trenerem Michałem Godlewskim byliśmy pełni obaw, lecz jak się okazało zupełnie niepotrzebnie. Po meczu odbył się konkurs rzutów karnych, w którym ponownie lepsi okazali się nasi chłopcy.

U-9: UKS 141 – KS Urysnów
UKS 141:
Fila, T.Pietruliński, W.Bąk, Filipowicz, Jazowski, Szymański, Petruk, Wiliński, Sz.Jaroszewski, Florczak.

Kontakt

Znajdziesz nas też na: