Trampkarze zdobyli Tłuszcz

Aktualności

06.06.2016

Trampkarze U-14 UKS-u 141 Warszawa (rocznik 2002/03) pokonali w niedzielę w Tłuszczu miejscowego Bobra 6:0 (2:0). Po dwa gole dla grochowiaków strzelili Michał Cichoniec i Kuba Makowski, zaś po jednym trafieniu dołożyli Grzegorz Bednorz oraz Kacper Zimnicki.

– Uczulałem zawodników, aby nie podeszli lekceważąco do tego spotkania mimo wysokiego zwycięstwa w pierwszym meczu oraz problemów kadrowych rywala. Gospodarze zdołali wystawić zaledwie dziesięcioosobowy skład, który musiał z nami rywalizować przez siedemdziesiąt minut. Chylę czoła przed zawodnikami Bobra, bowiem przez dłuższy czas stawiali nam dzielny opór. W pierwszych minutach musieliśmy przyzwyczaić się do gry na naturalnej nawierzchni, aby poprawić siłę podania. Gdy to nam się udało zaczęliśmy stwarzać podbramkowe sytuacje. Bramkarz Bobra bronił z dużym szczęściem, dlatego do przerwy prowadziliśmy tylko 1:0 po trafieniu Grześka Bednorza. Trzeba też otwarcie powiedzieć, że fragmentami niektórzy zawodnicy nie byli zaangażowani w to spotkanie, przez co nie było widać, że gramy w przewadze jednego gracza. Początek drugiej odsłony wcale nie zapowiadał pogromu w naszym wykonaniu. Rywale mieli swoją szansę, ale Jarek Metera zażegnał niebezpieczeństwo odważnym wyjściem z bramki. Drugą bramkę strzelił Kacper Zimnicki po zamieszaniu po rzucie rożnym, ale dopiero piękny gol z dystansu Michała Cichońca na 3:0 definitywnie zamknął to spotkanie. W końcówce podwoiliśmy swój dorobek bramkowy: drugiego gola z dystansu zdobył Cichoniec, a dwa trafienia zaliczył Kuba Makowski. Przy pierwszej z nich Kuba nie dał szans bramkarzowi rywala podkręconym strzałem zza pola karnego, zaś potem zamknął głową idealną centrę z lewej strony boiska autorstwa Norberta Obrębskiego. Patrząc przez pryzmat całego spotkania, na słowa pochwały zasłużyli Antek Kamać i Bartek Całka. Obaj byli bardzo aktywni. Antek zagrał bezbłędnie w odbiorze, notując kilka udanych akcji w ofensywie. Z kolei po indywidualnych akcjach Bartka mieliśmy bodaj najwięcej szans na strzelenie bramki. Podsumowując, zabrzmi to jak utarty slogan, ale choć pokonaliśmy Bobra zasłużenie, styl w jakim tego dokonaliśmy pozostawia wiele do życzenia. Uważam, że mając rywala niemal na łopatkach należy zagrać odważniej, bardziej zdecydowanie i mniej indywidualnie. Zachęcam naszych trampkarzy do liczniejszego udziału w treningach. Niektóre fragmenty niedzielnego starcia pokazały, że jeśli poprą to ciężką pracą, stać ich, aby zaliczyć udany finisz bieżącego sezonu – przytoczył niedzielne wydarzenia trener Mateusz Gębarowski, który zastępował tego dnia w roli szkoleniowca nieobecnego Michała Godłozę.

Bóbr – UKS 141 0:6 (0:1)
bramki: G.Bednorz, Zimnicki, Cichoniec (2), Makowski (2)
UKS 141: Metera – A.Kamać, Zimnicki, Kubecki, Porczyński (48 K.Pabjasz) – Jędras, Cichoniec, Makowski, Obrębski, Całka – G.Bednorz (57 Maksymiuk).

Kontakt

Znajdziesz nas też na: