Trzy punkty na starcie młodzików

Aktualności

11.04.2015

Udanie rozpoczęli zmagania ligowe wiosną 2015 roku młodziki U-13 z grupy żółtej UKS-u 141 Warszawa. „UKaeSiacy” pokonali w Parku Skaryszewskim Poloneza Warszawa 3:1 po bramkach Maksymiliana Damentko, Damiana Kubeckiego i Piotra Pierzchały.

„Grochowiacy” nie przystąpili do tego spotkania w najmocniejszym składzie. Wystarczy napisać, że przez choroby i brak badań całe spotkanie między słupkami bramki gospodarzy rozegrał Wiktor Ujazda, który dotąd gole raczej zdobył. Nie przeszkodziło to UKS-owi 141 podjąć równorzędnej walki z faworyzowanym Polonezem. Tylko w pierwszych trzydziestu minutach padły cztery bramki. „Żółto-zielonych” na prowadzenie wyprowadził Maksymilian Damentko, kierując piłkę do siatki pod poprzeczkę z najbliższej odległości. Goście wyrównali po szybkiej akcji lewą stroną i strzale w krótki róg naszej bramki. Kolejne trafienie było jednak autorstwa gracza gospodarzy, a dokładniej Damiana Kubeckiego. Obchodzący dzisiaj 13. urodziny obrońca popisał się znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego z połowy boiska, a piłka zatrzymała się dopiero w okienku bramki Poloneza. Do przerwy jednak znowu był remis, a przeciwnicy zdobyli gola po rzucie rożnym. Tuż po gwizdku wznawiającym grę w drugiej połowie błąd w wybiciu bramkarza przyjezdnych skrzętnie wykorzystał Piotr Pierzchała, który strzałem z kilkunastu metrów trafił do pustej bramki, zapewniając jak się potem okazało, trzy punkty swojej drużynie. Należy podkreślić jeszcze świetną postawę pary środkowych obrońców UKS-u 141: Jakuba Nogi i Adama Porczyńskiego, którzy wielokrotnie ratowali zespół przed utratą gola.

– Obejrzeliśmy szybki, ciekawy mecz, w którym padły piękne bramki z połowy boiska. Zrozumienie założeń trenera i ustawienia w jakim teraz gramy było kluczowe dla dalszej pracy na treningach. Zachowanie wobec przeciwników, niepodważanie decyzji sędziego – to wszystko oceniam na duży plus. Wzajemna motywacja i spokój w grze pokazał, iż można wygrać mecz bez kłótni z przeciwnikiem. Jeśli miałbym wskazać jakiś mankament to brakuje nam większej skuteczności w wykończeniu, ale… na to przyjdzie jeszcze czas. – zapewnia Michał Godłoza, który zadebiutował w oficjalnym meczu jako trener UKS-u 141.

UKS 141 – Polonez Warszawa 3:2 (2:2)
bramki: Damentko, Kubecki, Pierzchała
UKS 141: Ujazda – K.Pabjasz, Porczyński, J.Noga, Żymałkowski – Pierzchała, Kubecki – A.Kamać, Damentko; Jędras, Całka.