U-13: Varsovia – UKS 141 5:3

Aktualności

14.11.2014

W zaległym spotkaniu młodzików U-13 UKS 141 Warszawa nie sprostał w wyjazdowej konfrontacji stołecznej Varsovii, przegrywając we czwartek na boisku przy ul. Międzyparkowej 3:5. Dla podopiecznych trenera Andrzeja Molaka runda jesienna zakończy się w przyszłym tygodniu po rozegraniu jeszcze dwóch spotkań.

Po pierwszej połowie na tablicy wyników był remis 1:1. Varsovia wyszła na prowadzenie po rzucie rożnym, którego umiejętne rozegranie zupełnie zaskoczyło defensywę UKS 141. Goście wyrównali tuż przed przerwą, a rzut karny podyktowany za faul na Maksie Damentko wykorzystał Adam Porczyński. Drugie trzydzieści minut zdecydowanie należało do miejscowych, którzy czterokrotnie skierowali piłkę do bramki grochowskiej drużyny. „UKaeSiaków” stać było jeszcze na dwa trafienia autorstwa Damentko (zza pola karnego przelobował skracającego pole gry bramkarza) oraz Macieja Kłosska (w sytuacji jeden na jeden minął golkipera i skierował piłkę do pustej bramki). Pomimo porażki, na wyróżnienie w tych zawodach swoją postawą zasłużył wracający po długim okresie pauzy spowodowanej kontuzją Michał Kołodziejczyk.

Młodzikom UKS 141 pozostały do rozegrania jeszcze dwa spotkania: w sobotę na wyjeździe z Mazurem Karczew oraz w przyszłym tygodniu ze ZWAR-em Warszawa.

U-13: UKS Varsovia – UKS 141 Warszawa 5:3 (1:1)
bramki: Porczyński, Damentko, Kłossek