UKS 141 zwycięski w Sulejówku

Aktualności

15.06.2015

Kolejne wysokie zwycięstwo zanotowali piłkarze UKS-u 141 Warszawa z rocznika 2000/01. Trampkarze trenera Macieja Starczewskiego tym razem pokonali na wyjeździe Victorię II Sulejówek 6:2.

Choć wynik wskazuje na łatwe zwycięstwo grochowskiego zespołu, wcale ono takie nie było. Faktycznie, UKS 141 tylko do przerwy prowadził 6:1 (bramki Jakuba Nowaka, Kamila Pająka, Filipa Kuny i Mateusza Molaka). Prawdziwe emocje rozpoczęły się dopiero w drugiej części spotkania. Po czerwonej kartce dla bramkarza Maksa Wolskiego (w drugiej połowie zmienił Jakuba Cygana), debiut w między słupkami zaliczył Michał Kijek. Choć „Kiju” nie zdołał obronić rzutu karnego, w dalszej części meczu z dużym szczęściem i pomocą kolegów z obrony nie dopuścił do straty kolejnych goli. – Zagraliśmy dobre spotkanie. Stosowaliśmy wysoki pressing, grę szybkimi i dokładnymi podaniami, co przed przerwą przełożyło się na zdobyte bramki. Sytuację skomplikowaliśmy sobie czerwoną kartkę, ale zespół świetnie zareagował i utrzymał bezpieczną przewagę nad rywalem do końca. – ocenił Maciej Starczewski, opiekun drużyny.

„UKaeSiacy” są wiceliderami tabeli swojej grupy. Do zakończenia ligowych rozgrywek pozostały im dwa spotkania: w środę odrobią zaległości na wyjeździe z MKS-em Hutnikiem Warszawa, zaś w niedzielę podejmą UKS Varsovię Warszawa

U-15: Victoria II Sulejówek – UKS 141 Warszawa 2:6 (1:6)
bramki: Nowak (2), Pająk (2), F.Kuna, M.Molak
UKS 141: Cygan (Wolski) – Szubert (Kijek), Żuraw, Zwierzchoniewski, M.Molak – Nowak, Janus, Celiński (Kurpiel), Płusa (Walewski), Pająk – F.Kuna (Gawryś).