Wieści od starszych Żaków

Aktualności

19.10.2020

UKS 141 Warszawa U-9 (rocznik 2012, grupa żółta) trenerów Grzegorz Sitnickiego i Michała Godlewskiego rozegrali dwa kolejne mecze, tym razem mierząc się z Progresem II Garwolin i Victorią II Zerzeń.

Grzegorz Sitnicki, trener UKS 141 Warszawa:
– Wyjazd do lidera z Garwolina był okazją do sprawdzenia jaki postęp zrobiliśmy jako zespół. Wyniki Progresu robiły wrażenie, jednak z przebiegu spotkania byliśmy równorzędnym przeciwnikiem, a momentami mieliśmy zdecydowaną przewagę w sytuacjach strzeleckich. Niestety zarówno przy stanie 1:1, jak i 3:2 nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. W naszym przypadku sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło: „niewykorzystane sytuacje się mszczą” i zamiast bramki na 4:3 w kluczowym momencie popełniliśmy prosty błąd, który przesądził o wyniku meczu. Wynik zdecydowanie nie oddaje wydarzeń boiskowych, ale w piłce nożnej najważniejsze są bramki.
Nasi chłopcy zasłużyli na pochwały za zaangażowanie i konstruowanie akcji ofensywnych. Widać , że zespół cały czas się rozwija.

U-9: Progres II – UKS 141
UKS 141:
Fila, Vlasaty, W.Bąk, Filipowicz, Jazowski, T.Pietruliński, Petruk, Jakowenko, Rynkun- Werner, Godawa, Kaj Polak.


Grzegorz Sitnicki, trener UKS 141 Warszawa:
– Tym meczem debiutowaliśmy na stadionie OSiR przy ul. Podskarbińskiej. Na świetnie przygotowanej murawie boiska głównego nasi zawodnicy chcieli się zrewanżować za wcześniejszą porażkę w Zerzniu. Niestety znowu proste, indywidualne błędy w obronie spowodowały, że w ostatniej kwarcie musieliśmy gonić wynik, przegrywając trzema bramkami.
Ogromne zaangażowanie i wola walki naszych zawodników, przy bardzo składnie rozgrywanych akcjach doprowadziły do remisu 4:4 na dwie minuty przed końcem spotkania. Po zespołowej akcji w ostatniej minucie kapitalną interwencją popisał się bramkarz gości, ratując swój zespół przed porażką. U nas pozostał duży niedosyt – gdybyśmy grali przez cały mecz jak ostatniej kwarcie to wynik byłby dla nas korzystny. Ozdobą meczu była bramka z rzutu wolnego zawodnika Victorii na 2:1 oraz nasza akcja na 4:4 po wymianie trzech podań między Wojtkiem Bąkiem, Jasiem Jazowskim i golem Tymka Pietrulińskiego.

U-9: UKS 141 – Victoria II Z.
UKS 141:
Fila, Vlasaty, W.Bąk, Sz.Jaroszewicz, Jazowski, T.Pietruliński, Petruk, Rynkun- Werner, Godawa, Kaj Polak, A.Panasz, Woźniak, F.Panasz, Florczak.

Kontakt

Znajdziesz nas też na: