Wygrana i remis Żaków

Aktualności

21.05.2021

Nasze Żaki U-9 z rocznika 2012 trenerów Grzegorza Sitnickiego i Michała Goldewskiego w miniony weekend zremisowali z Barca Academy II oraz pokonali Victorię II Sulejówek!

Grzegorz Sitnicki, trener UKS 141 Warszawa:
– Mecz rozpoczęliśmy nieźle, ale niestety w 5. minucie straciliśmy krycie przy rzucie rożnym i Barca strzeliła na raty bramkę na 1:0. To najwyraźniej zdeprymowało naszych zawodników, którzy przez następne minuty byli trochę oszołomieni. W konsekwencji w kilka minut straciliśmy trzy bramki. Z kolei pod bramką przeciwników brakowało spokoju i skuteczności. Wynik po pierwszej kwarcie był wysoki, ale 4:0 odzwierciedlało przewagę Barcy, której zawodnicy bardzo chcieli się zrewanżować za domową porażkę. Widać było to też po składzie, który był trochę inny niż w pierwszym meczu. W drugiej kwarcie nasi chłopcy zaczęli spokojnie rozgrywać piłkę, co zaowocowało kilkoma wyśmienitymi sytuacjami, z których udało się wykorzystać tylko jedną. Spokojem pod bramką gości wykazał się Tymek Pietruliński, który dokładnym strzałem zdobył bramkę. To napędziło chłopców do dalszych ataków i odrobienia trzy bramkowej straty. Pomimo kilku dobrych sytuacji dopiero silny strzał Jerzego Szymańskiego dał nam druga bramkę, a wyśmienitą asystą popisał się Adaś Godawa. Jeszcze przed końcem trzeciej kwarty po rozegraniu rzutu rożnego bramkę na 3:4 strzelił Staś Petruk, wykazując się przy tym nie lada sprytem. Czwarta kwarta to popisowa gra naszego zespołu oraz niesamowita wola walki i zaangażowanie. Mieliśmy kilka bardzo dobrych okazji, ale z drugiej strony Wojtek Bąk i Kuba Fila kilka razy powstrzymali groźne akcje zawodników Barcy. Na kilka minut przed końcem meczu zespołową akcję skutecznie sfinalizował ponownie Staś Petruk. Chłopcy mogli pokusić się o zwycięstwo, gdyż w ostatniej groźnej akcji meczu Staś Petruk zwodem oszukał obrońcę i strzelił precyzyjnie lewą nogą. Tym razem bramkarz Barcy uchronił swój zespół od bolesnej porażki. Podsumowując, to był szalony mecz, w którym przespaliśmy dziesięć minut, co zadecydowało jego przebiegu. Brawo dla chłopców, że potrafili odrobić straty i pokazać kilka bardzo ciekawych akcji. Nie spodziewałem się, że moi podopieczni mogą grać z takim zaangażowaniem i poświęceniem. Wszyscy grający pokazali się z bardzo dobrej strony, tym bardziej, że graliśmy z zespołem nie przyzwyczajonym do remisów czy porażek.

U-9: UKS 141 – Barca Academy II
UKS 141:
Fila, W.Bąk, T.Pietruliński, Jazowski, Petruk, Florczak, Szymański, Filipowicz, Jakowenko, Sz.Jaroszewicz, Godawa, Wiliński.


Grzegorz Sitnicki, trener UKS 141 Warszawa:
– W sobotnie popołudnie udaliśmy się na rewanż do Sulejówka. Dzięki uprzejmości trenerów Victorii, nasi chłopcy mogli zagrać na głównej płycie obiektu. To ich lekko i zdeprymowało w początkowej fazie meczu i do przerwy wygrywaliśmy 3:2 po dwóch wyrównanych kwartach. W drugiej połowie zagraliśmy wyśmienicie, co przełożyło się na wysokie zwycięstwo. Hattricki ustrzelili Staś Petruk i Mateusz Jakowenko, ale ozdobą meczu był gol Jasia Jazowskiego, który z ostrego kąta popisał się strzałem w samo okienko bramki Victorii. Dodatkowo bramki strzelili Kuba Fila, Tymek Pietruliński, Wojtek Bąk i Maks Rynkun-Werner. Podsumowując, rozegraliśmy dwie odmienne połowy, z których ta druga była niezwykle efektowna i widowiskowa dla obecnych na trybunach kibiców.

U-9: Victoria II – UKS 141 II
UKS 141 II:
Woźniak, Nestoruk, W.Bąk, T.Pietruliński, Jazowski, Petruk, Sz.Jaroszewicz, Ławniczak, Fila, Jakowenko, Siemczuk, Rynkun-Werner.

Kontakt

Znajdziesz nas też na: