Wygrany sparing Młodzików

Aktualności

29.11.2018

W niedzielnym meczu towarzyskim UKS 141 Warszawa U-13 (rocznik 2006/07) trenerów Macieja Starczewskiego i Kamila Rutkowskiego pokonał Znicza III Pruszków 5:1.

Mateusz Gębarowski, trener UKS 141 Warszawa:
– W pierwszej połowie i przez dużą część drugiej odsłony w pełni kontrolowaliśmy przebieg meczu, a gra toczyła się wyłącznie na połowie rywala. Wysoki i agresywny pressing pozwolił nam wielokrotnie odebrać piłkę pod polem karnym przeciwnika i zakończyć akcje golami. Przed przerwą wszyscy zawodnicy zagrali na wysokim poziomie zaangażowania, ale przede wszystkim pokazali dużą jakość piłkarską: nasze podania miały odpowiednią moc i dokładność, a chęć oraz pokazywanie się do gry między rywalami pozwoliły na szybką i ciekawą grę w ataku. Przez większość drugiej połowy obraz gry nie ulegał zmianie. W samej końcówce zaczęliśmy popełniać błędy w ustawieniu w fazie obronnej, straciliśmy kontrolę nad środkiem pola, a powrót do obrony przy kontratakach rywala także pozostawiał wiele do życzenia, co zaowocowało startą gola. Podsumowując, generalnie zagraliśmy dobry mecz z zespołem, który miał swój pomysł na mecz, lecz w ogóle nie pozwoliliśmy mu na jego realizację. Indywidualnie najlepszy w naszych szeregach był kapitan Piotr Dąbkowski, który przez całe spotkanie zagrał na równym wysokim poziomie, niezależnie od tego czy występował jako „szóstka”, „piątka” czy w ostatnich kilku minutach jako „ósemka”. Bardzo mądrze tempo gry regulował z kolei Jan Moroz, który zresztą dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. W samej drugiej połowie świetnie zagrali wracający do wysokiej formy Wojciech Wysowski oraz Stefan Grzymała-Kazłowski, który miał dosłownie kilka chwil zagrać na „dziewiątce”, a spisywał się tak dobrze wychodząc pod grę i startując do prostopadłych podań kolegów, że został tam do końca meczu, w którym – podobnie jak „Moro” – zdobył dwie bramki.

U-13: UKS 141 – Znicz III 5:1
bramki: Moroz (2), Grzymała-Kazłowski (2), P.Dąbkowski
UKS 141: Naumiuk (Siudek) – Podgórski (Mazek), J.Mazur, Mrozowski, Sitkowski (D.Chmielewski) – P.Dąbkowski (Wysowski), Grzymała-Kazłowski (Duszczyk), Moroz – Rezler (J.Rydzewski).

Kontakt

Znajdziesz nas też na: