Wygrany turniej, przegrany sparing Żaków

Aktualności

27.01.2017

Żaki UKS-u 141 Warszawa (rocznik 2008/09) z grupy żółtej trenera Marcina Wierciocha wygrały sobotni turniej halowy organizowany przez MKS Piaseczno, a Wiktor Żemajtys został najlepszym bramkarzem zawodów. Dodatkowo w niedzielę grochowskie Żaki rozegrały sparing z SEMP-em Warszawa.

– W grupie za rywali mieliśmy Bora Regut, Victorię Głosków, MKS Piaseczno i LKS Chlebnia. Po dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach z tej części rywalizacji wyszliśmy na 2.miejscu za Piasecznem dzięki wygranej Bora nad Victorią. Półfinał zakończył się naszym skromnym zwycięstwem 1:0 po bardzo dobrej grze i wielu sytuacjach bramkowych. W finale spotkaliśmy się z Koroną Góra Kalwaria, którą pokonaliśmy 3:0. Poza drużynowym sukcesem jeden z naszych zawodników otrzymał indywidualne wyróżnienie – Wiktor Żemajtys został najlepszym bramkarzem sobotniego turnieju. To nasz pierwszy wygrany turniej, ale na pewno nie ostatni – zapewnia trener Wiercioch.

UKS 141: Żemajtys – Cybulski, Ziencik, Ziętara, Celiński, Banasiak, Krawczyński, Sobota, Kamać.

Po sobotnim triumfie w Piasecznie zespół rozegrał jeszcze sparing z SEMP-em Ursynów, który zakończył się porażką „UKaeSiaków”. – Niedzielny sparing był poligonem doświadczalnym dla mnie i dla tych zawodników, którzy mają w takich meczach ogrywać się i zdobywać doświadczenie w konfrontacji z przeciwnikiem. Ostatecznie SEMP strzelił kilka bramek więcej, ale na pewno sparing był bardzo wartościowy dla kilku zawodników. Należy pochwalić Bartka Ziencika, który zdobył w sumie trzy gole – relacjonował niedzielne wydarzenia szkoleniowiec zespołu.

UKS 141: Matysiak – Banasiak, Krawczyński, Celiński, Sobota, Ziencik, Kamać, Grabowski, Cybulski, Szańkowski.

Kontakt

Znajdziesz nas też na: