Za nami Grochovia CUP!

Aktualności

21.11.2022

W sobotę w Hali Siennicka OSiR Praga-Południe odbył się turniej Grochovia CUP 2022 dla roczników 2014 i 2015! Ponad 100 uczestników rywalizowało w podziale na swoje kategorie wiekowe w systemie „każdy z każdym” bez klasyfikacji końcowych.

Skład turnieju wyglądał następująco: w roczniku 2014 rywalizowali gospodarze Grochovia Warszawa oraz UKS Junior Zacisze, UKS Wilanowskie Wilki, KS Sobienie Jeziory i Drukarz Warszawa, zaś w roczniku 2015 zmierzyli się ze sobą przedstawiciele gospodarzy Grochovii Warszawa oraz UKS Junior Zacisze, Juventus Academy Warszawa, UKS Błyskawica Warszawa, Football Academy Warszawa.

Każda drużyna otrzymała pamiątkowe puchary oraz medale, jak również nagrody rzeczowe. Przyznano również nagrody indywidualne w kategoriach drużyna fair play, najlepszy obrońca, najlepszy pomocnik i najlepszy napastnik. Nagrody wręczał m.in. Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Bogdan Jeziorski. W trakcie turnieju odwiedził nas również Rady Dzielnicy Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Michał Wieremiejczyk.

W wolnych od grania chwilach uczestnicy zawodów zgłębiali wiedzę na specjalnie przygotowanym stanowisku z dietetykiem Beatą Cieślińską, uczyli się piłkarskiego freestyle od Piotrka Kowalczyka, grali w streetfootball z Przemkiem Perechem oraz poprawiali swoje umiejętności na stanowisku z technologią FitLight.

W turnieju wystąpili oczywiście gospodarze, czyli zespoły Grochovii z roczników 2014 i 2015. Naszym zawodnikom przypadły również indywidualne wyróżnienia: w roczniku 2015 nagrodę w kategorii najlepszy obrońca zdobył Michał Rajpold, a w roczniku 2014 najlepszym bramkarzem wybrano Tomka Łazura. Głos oddajemy jednak trenerom obu zespołów, którzy podsumowali występ swoich podopiecznych.

Grzegorz Opieka, trener Grochovii U-9:
Kolejny turniej w swojej przygodzie z piłką rozegrali nasi zawodnicy z 2014. Tym wystąpiliśmy w roli gospodarza turnieju Grochovia Cup. Cztery spotkania przyniosły nam wiele nauki, ciekawych akcji, lepszych i gorszych decyzji, ale podejmowanych samodzielnie. Nie brakowało bramek i z boiska wszyscy schodzili zadowoleni.

Grochovia U-9: Łazur, Popowski, Kopacz, Konopka, Sapon, Modi, Kowal, J.Raczyński, Solomianuk, Gołębiowski.
trenerzy Grzegorz Opieka i Mateusz Sitnicki

***

Grzegorz Sitnicki, trener Grochovii U-8:
– Dla naszych chłopców z rocznika 2015 był to turniejowy debiut. Trema mocno sparaliżowała ich poczynania do tego stopnia, że w pierwszym meczu bardzo szybko pozbywali się piłki. W całym turnieju przeprowadziliśmy tylko kilka składnych akcji. Dopiero w ostatnim meczu zagraliśmy odważnie, często podejmując próby gry jeden na jeden w ofensywie. Wierzę, że w następnych turniejach chłopcy pokażą pełnię swoich umiejętności.

Grochovia U-8: Piaskowski, I.Florczak, Rajpold, Moćkun, Girzyński, Dawicki, Boniecki, Rypina, Bednarski, Kozikowski, Kubicki, Pelski, Mi.Wnuk.
trenerzy Grzegorz Sitnicki i Wiktor Gołębiewski

Uczestnikom dziękujemy za udział i do zobaczenia ponownie! Turniej został współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

« z 5 »

Kontakt

Znajdziesz nas też na: