Zagrali do końca

Aktualności

19.04.2017

W niedzielę 09.04.2017 Orliki U-11 UKS-u 141 Warszawa (rocznik 2006/07, grupa żółta) zremisowali wyjazdowe spotkanie z KS-em Armado 2:2, choć w trzeciej kwarcie „UKaeSiacy” mieli dwa gole straty do zespołu z Ursynowa.

– Pierwszy raz w tym roku zespół zagrał mecz na naturalnej nawierzchni i mimo trudnych warunków w postaci zniszczonej po zimie murawy rozegrał bardzo dobre zawody. Od początku meczu nasi zawodnicy grali z dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością za swoją drużynę. Wszyscy bardzo dobrze realizowali przedmeczowe założenia trenera. Przez prawie trzy kwarty był bezbramkowy remis. Przewagę w posiadaniu piłki posiadał zespół z Ursynowa, lecz nasi zawodnicy bardzo dobrze grali w obronie i przeciwnicy nie potrafili sobie stworzyć sytuacji do zdobycia bramki. Dopiero pod koniec trzeciej kwarty dwa dobre strzały z rzutów wolnych dały prowadzenie Armado. Stracone bramki bardzo dobrze podziałały na naszą drużynę, a raczej po straconych bramkach przestaliśmy się w końcu bać przeciwnika. Zaczęliśmy rządzić na boisku w każdej formacji. Na bramce świetnie grał Alex, w obronie praktycznie nie do przejścia byli „Dąbek” i Danny, raz po raz na skrzydłach szaleli Damian, „Szymek” i „Mazurek”, na „szóstce” bardzo dobrze rozgrywał i nie odpuszczał w obronie „Wito”, zaś w ataku bardzo dobrze utrzymywał się przy piłce „Moro”. Bramką na 2:1 zdobył Maciek Witek, gdy po minięciu dwóch zawodników z Armado znalazł się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem i uderzeniem w prawy róg bramki nie dał mu żadnych szans. Według mnie była to najładniejsza akcja meczu. Z kolei bramka na 2:2 padła po faulu tuż za połową boiska na „Moro”: mocne uderzenie Dannego Babora w kierunku bramki Armado, piłka przeleciała całą linię obrony i wpadła do bramki obok zasłoniętego bramkarz przez naszą „siódemkę”. Na wyróżnienie za spotkanie zasługuję cały zespół tj. wszyscy grający w tym meczu zawodnicy naszej drużyny, gdyż nie jest łatwo przegrywając 0:2 doprowadzić do remisu. Brawo chłopaki! Dodatkowo chciałbym wyróżnić indywidualnie dwóch zawodników: naszego bramkarza Alex McIntyre za świetne interwencje, do których nas już zdążył przyzwyczaić oraz bardzo dobre wprowadzanie piłki do obrońców zarówno nogą, jak i ręką, jak również Maćka Witka, który zagrał bardzo dobry mecz, szczególnie w obronie, grając przez większą część spotkania na pozycji numer 4 – podsumował wydarzenia sprzed tygodnia trener Maciej Starczewski.

U-11: Armado – UKS 141 2:2 (0:0, 0:0, 2:0, 0:2)
UKS 141: McIntyre – Witek, Babor – Szymański (Mazur), Dąbkowski, Moroz (Mazek) – Kowieszko (Długokęcki).

PS Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Rodziców zespołu o udostępnianie zdjęć z meczów, które mogłyby wzbogacić naszą www i fan page’a.

Kontakt

Znajdziesz nas też na: