Żaki bez wygranej

Aktualności

10.03.2021

Za Żakami U-9 UKS-u 141 Warszawa (rocznik 2012, grupa żółta) trenerów Grzegorza Sitnickiego i Michała Godlewskiego kolejne dwa mecze w Lidze Zimowej RSSsport, tym razem przeciwko Szóstce Mińsk Mazowiecki oraz Gromowi Warszawa.

W weekend z ciężkimi przeciwnikami przyszło nam się zmierzyć z kilkoma absencjami, co wpłynęło znacząco na jakość gry w naszym wykonaniu. W pierwszym meczu nasz UKS 141 II zmierzył się z drużyną Szóstki Mińsk Mazowiecki. Od początku meczu zdecydowaną przewagę uzyskała drużyna z Mińska, która ostrzeliwała co i rusz bramkę strzeżonej przez Leona. Nasza drużyna rzadko przedostawała się pod bramkę rywali, przez co ilość szans dla naszego zespołu była niewielka. Ciężko było zauważyć w grze naszych zawodników schematy, których uczymy się na treningach. Niestety zbyt często nasi chłopcy dokonywali złych wyborów, gdyż zamiast rozgrywać piłkę z kolegami z drużyny chcieli w pojedynkę rozegrać akcje, co często w konsekwencji kończyło się kontrą i bramką dla rywali. W drugiej połowie drużynę naszej dwójki wsparli Tymon, Staś i Jaś J., którzy nieco uspokoili grę. Po ich wejściu udało się stworzyć kilka sytuacji, ale niestety nasi chłopcy nie próbowali tego czego uczyliśmy się na treningach, czyli rozegrania piłki w sytuacji wyjścia dwa na jeden. Pod koniec meczu sfaulowany przed polem karnym został Jaś Jazowski. W jednej z ostatnich akcji meczu sam poszkodowany podszedł do piłki i strzelił na murem piękną, honorową bramkę dla naszego zespołu. Zdecydowanie najjaśniejszą postacią tego spotkania był Janek Woźniak, który zostawił całe serce na boisku i walczył o każdą piłkę. Niestety brak komunikacji i chęć rozgrywania tego meczu w pojedynkę był kluczem do tak wysokiej porażki zespołu UKS 141.

U-9: UKS 141 II ? Szóstka Mińsk Maz.
UKS 141 II: 
Nestoruk, F.Panasz, A.Panasz, Vlasaty, Woźniak, Sz.Jaroszewicz, Zygmunt, Jazowski, T.Pietruliński, Petruk.


W drugim naszym weekendowym pojedynku drużyna UKS 141 I zmierzyła się z drużyną KS Grom. Obie drużyny wyszły zmotywowane do walki o trzy punkty. W tym meczu przeważała drużyna UKS I, raz po raz atakując bramkę drużyny Gromu. Po ładnej akcji Jurka Szymańskiego drużyna UKS 141 I objęło prowadzenie na 1-0. Zmotywowało to naszych chłopców do kolejnych ataków. Po jednym z nich bramkę strzelił Mateusz Jakowenko. Niestety długo nie trzeba było czekać na odpowiedź rywal, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Patrika Vlasatego. Po słabym rozegraniu piłki w obronie padła bramka kontaktowa na 2:1. Po tej bramce w drużynie UKS 141 wdarły się niepotrzebnie nerwy, przez co podobnie jak nasza II drużyna, nie próbowaliśmy wykorzystać tego czego uczymy się na treningach, kilkukrotnie dokonując złych wyborów w takich akcjach. Na szczęście mamy w składzie niezawodnego Stasia, który potrafił wykorzystać jedną z okazji dla UKS 141. Niestety radość nie trwała zbyt długo, gdyż nasi chłopcy za bardzo się rozluźnili, po czym Grom po kilku naszych błędach wyrównał wynik spotkania na 3:3. Na domiar złego w samej końcówce spotkania nasi zawodnicy popełnili kolejny błąd, który udało się wykorzystać zawodnikom Gromu, tym samym ustalając wynik spotkania. Szkoda zmarnowanych szans, bo spotkanie to było w naszym zasięgu. Zdecydowanie zabrakło chłopcom determinacji Janka Woźniaka, który pracował za dwóch. Kilka absencji również zaważyło na grze zespołu. Liczymy, że chłopcy do nas szybko wrócą i pomogą kolegom w walce o lepsze lokaty w tegorocznej lidze zimowej.

U-9: UKS 141 ? Grom
UKS 141 I: 
Vlasaty, Ad.Godawa, Petruk, Jazowski, T.Pietruliński, Woźniak, Jakowenko, Filipowicz, Szymański, Zygmunt.

Kontakt

Znajdziesz nas też na: