Żaki czekają na ligę

Aktualności

25.03.2021

Ostatnie dwa mecze w ramach Ligi Zimowej RSSport mają za sobą Żaki U-9 UKS-u 141 Warszawa trenerów Grzegorza Sitnickiego i Michała Godlewskiego, którzy rywalizowali z Okęciem Warszawa i Szóstką Mińsk Mazowiecki.

W miniony weekend zawodnicy naszego UKS 141 zakończyli zmagania w lidze zimowej. W pierwszym pojedynku UKS 141 II spotkał się z drużyną RKS Okęcie. Od początku spotkania przeważała nasza drużyna, umiejętnie rozgrywając piłkę od obrony, gdzie dzielnie walczyli Piotrek Wiliński i Adaś Godawa. Nasza drużyna często atakowała na bramkę rywali po dobrze skonstruowanych akcjach oskrzydlających. Dobre zawody rozegrał Jaś Woźniak, który swoją walecznością niejednokrotnie podrywał swoją drużynę do ataku. Równie dobrze wypadł w tym spotkaniu Maks Rynkun-Werner, który w środku walczył o każdą piłkę. Pierwszy gol wpadł po dobrym zagraniu w pole karne Piotrka Wilińskiego do Patryka Vlasatego, który wyprowadził zespół na prowadzenie 1:0.  Po tym golu zarysowała się wyraźna przewaga naszego zespołu. Z wielu składnych akcji udało się tylko strzelić bramkę ponownie Patrikowi, który jeszcze kilkukrotnie próbował pokonać bramkarza rywali. Znakomitą okazją do ustrzelenia tzw. hat-tricka był rzut karny. Tym razem Patrik strzelił silnie, ale piłka wylądowała na słupku. Na szczęście czujnością i dokładną dobitką popisał się Maks. Drużyna Okęcia odpowiedziała pięknym golem z rzutu wolnego.  Ostatni gol wpadł po kolejnej składnej akcji UKS 141, w którym cudowną asystą popisał się Paweł Filipowicz, a skutecznym strzałem popisał się Jaś Woźniak. W końcówce meczu rywal ustalił wynik meczu na 4-2, wykorzystując brak asekuracji w naszej obronie.

Podsumowując, był to najlepszy mecz naszej ?dwójki?, w którym było wszystko to nad czym pracujemy, czyli kreowanie akcji i gra zespołowa. Brawo dla naszych chłopców za podjęcie walki i styl w jakim odnieśli to zwycięstwo.

U-9: UKS 141 II ?Okęcie 4:2
UKS 141 II: 
Machnicki, Siemczuk, Ławniczak, Wiliński, Nestoruk, Rynkun-Werner, Woźniak, Filipowicz, Vlasaty, Godawa, T.Pietruliński.


Przed meczem mieliśmy pewne obawy o końcowy wynik z wyżej notowanym rywalem. Postawa naszych chłopców pozostawia pewien niedosyt, ponieważ przegraliśmy wygrany mecz. Przez pierwsze piętnaście minut spotkania mieliśmy ogromną przewagę i kilka wyśmienitych okazji po akcjach oskrzydlających. Niestety nasi zawodnicy w tej części meczu grali zbyt egoistycznie, skupiając się na indywidualnych trofeach. Kluczowym momentem w meczu był mocno kontrowersyjny rzut karny po nastrzeleniu z bliskiej odległości ręki zaskoczonego Jasia Jazowskiego. Tajemnicą sędziego pozostanie interpretacja tej sytuacji. Wykorzystanie „jedenastki” dało ?nowe życie? zawodnikom z Mińska Mazowieckiego. My przez kolejne minuty straciliśmy kontrolę nad meczem, gubiąc pozycję i dając przeciwnikowi zbyt dużo miejsca na rozgrywanie swoich akcji. Widać było, że karny podłamał naszych zawodników. Do przerwy gości zdobyli jeszcze jedną bramkę i prowadzili 2:0. W przerwie wskazaliśmy błędy i brak pełnego zaangażowania. Na drugą połowę zespół wyszedł mocno naładowany i ponownie mieliśmy kilka okazji. Niestety po jednej z akcji niefortunna interwencja w naszej obronie dała trzecią bramkę rywalom. Na szczęście tym razem nie podłamało to naszych zawodników, którzy szybko odpowiedzieli bramką. Po skutecznym pressingu Stasia Petruka i Jasia Jazowskiego nasz najmłodszy zawodnik Jaś wykazał się niesamowitym opanowaniem, strzelając lewą nogą obok bezradnego bramkarza. W końcówce mieliśmy jeszcze dwie sytuacje, ale za każdym razem skutecznymi interwencjami popisywał się bramkarz Szóstki.

Podsumowując, mecz przegraliśmy w dziesięć minut pierwszej połowy z rywalem, który wykorzystał bezlitośnie nasze błędy. Po meczu chłopcy sami stwierdzili, że nie zagrali z pełnym zaangażowaniem, a rywal był jednak w naszym zasięgu. Zespół z Mińska trenuje ze sobą prawie trzy lata, zaś my dopiero siedem miesięcy. W tym czasie zanotowaliśmy progres, ale jak duży  to zweryfikuje już liga, która rusza już 27 marca.

U-9: UKS 141 ? Szóstka Mińsk Mazowiecki 1:3
UKS 141: 
Fila, Szymański, Jakowenko, Florczak, Vlasaty, Godawa, Wiliński, Petruk, T.Pietruliński, W.Bąk, Jazowski.

Kontakt

Znajdziesz nas też na: