Żaki tuż za podium

Aktualności

04.03.2016

Żaki UKS-u 141 Warszawa (rocznik 2008/09) trenera Marcina Wierciocha zajęli 4. miejsce w turnieju halowym Błyskawica Cup. Najlepszym strzelcem całych zawodów okazał się gracz grochowskiego zespołu Franek Kamać.

W meczach grupowych podopieczni trenera Wierciocha pokonali Zabkovię Ząbki 3:0, Koronę Góra Kalwaria 1:0 oraz Błyskawicę Warszawa 4:0. – Na tym etapie graliśmy bardzo fajny futbol. Chłopcy podpowiadali sobie wzajemnie, często podawali piłkę i nie bali się uderzać na bramkę, co dało w efekcie osiem strzelonych goli bez straty żadnej. Należy pochwalić też odważną grę – chłopcy w końcu wyszli na boisko, nie bojąc się – tłumaczy Marcin Wiercioch.

UKaeSiacy” wyszli z 1. miejsca w grupie do rundy finałowej, gdzie mieli zmierzyć się z Drukarzem Warszawa, BKS-em Lublin i ponownie Koroną. – Mieliśmy pięć godzin przerwy i rozjechaliśmy się do domów. Po powrocie, mimo skoncentrowania chłopców nie do końca było tak jak rano – zaznacza trener Wiercioch. W meczu z Drukarzem jego drużyna straciła jedynego gola na kilkanaście sekund przed końcową syreną, a start nie udało się odrobić. – Mecz z Drukarzem był wyrównany i zasługiwaliśmy na remis. Mądrze graliśmy w obronie, jednak jeden błąd i chwilę przed końcem straciliśmy bramkę. Mieliśmy w tym meczu dwie stuprocentowe szanse – przyznaje szkoleniowiec UKS-u 141.

Zawiedzeni niepowodzeniem z rywalem „zza miedzy” w kolejnych dwóch spotkaniach gracze grochowskiego zespołu również ponieśli porażki z Koroną Górą Kalwarią i późniejszym zwycięzcą całych zawodów BKS-em Lublin. – Ostatni mecz ze zwycięzcą turnieju pokazał, że musimy jeszcze ciężko trenować: zawodnicy z Lublina trenują ze sobą od trzech lat, zaś nasza grupa tak naprawdę ćwiczy razem dopiero od września – podkreślił na zakończenie Marcin Wiercioch.

Ostatecznie żaki UKS-u 141 zajęli 4. miejsce w Błyskawica Cup, a najlepszym strzelcem turnieju z siedmioma trafieniami został „UKaeSiak Franek Kamać.

UKS 141: A.Molak – Banasiak, Brzozowski, Cybulski, K.Matusiak, F.Kamać, Szańkowski, B.Ziencik, O.Celiński, Rawinski.

>>> zdjęcia z turnieju

Kontakt

Znajdziesz nas też na: