Żaków zmagania w LZ

Aktualności

11.02.2021

Za Żakami UKS-u 141 Warszawa z grupy żółtej rocznika 2012 trenerów Grzegorz Sitnickiego i Michała Godlewskiego dwa mecze w Lidze Zimowej RSSport przeciwko TURBO FA i Okęciu Warszawa.

Drużyna Turbo FA wyszła na spotkanie z drugim zespołem UKS-u 141 z mocnym postanowieniem rewanżu za zeszłotygodniowa porażkę. Mecz na początku był bardzo wyrównany. Niestety w krótkim odstępie czasu straciliśmy trzy bramki przy wyprowadzeniu piłki od własnego bramkarza. Z kolei pod bramką przeciwnika brakowało nam odpowiedniej skuteczności. Mieliśmy pięć dogodnych sytuacji, ale wszystkie strzały z bliskiej odległości były w sam środek bramki TURBO. Niestety przeciwnik wykorzystał wszystkie nasze błędy i niedoskonałości. Wynik jest nieco za wysoki, ale wygrała drużyna bardziej zaangażowana i zdeterminowana. Naszym zawodnikom tego dnia brakowało determinacji i odpowiedniej woli walki. W drugiej połowie Wojtek Bąk popisał się kilkoma wyśmienitymi interwencjami bramkarskimi, które uchroniły nas od wyższej porażki. Na pochwałę zasługuje Adaś Godawa, który wielokrotnie popisał się dobrymi interwencjami w obronie.

U-9: TURBO – UKS 141 II
UKS 141 II:
W.Bąk, Godawa, Ławniczak, A.Panasz, F.Panasz, Rynkun-Werner, T.Pietruliński, Nestoruk, Vlasaty, Siemczuk, Wiliński.


Pokaz umiejętności zaprezentowała drużyna UKS 141 w meczu przeciwko Okęciu. Niesamowitą formę strzelecką zaprezentował Mateusz Jakowenko, który zdobył sześć bramek, jak również niezawodny Staś Petruk, który strzelił trzy bramki oraz dorzucił trzy asysty. Drużyna UKS 141 kontrolowała grę. Pod koniec meczu wdarło się rozprężenie, chłopcy zaczęli gubić pozycję przez co drużyna rywali miał dwie-trzy sytuacje. Jedną z nich udało się wykorzystać i strzelić bramkę honorową obok bezradnego Patrika. Obok Stasia i Mateusza na szczególne wyróżnienie zasłużył Wojtek Bąk, który po raz kolejny był bezbłędny w defensywie, często naprawiając drobne błędy kolegów. W całym meczu zespół zaprezentował się bardzo dobrze, niemniej jednak pokazał nad czym musimy jeszcze pracować. W dalszym ciągu należy skupić się na szerokości gry, wyjściach dwa na jeden, jak i asekuracją w defensywie. Każdy mecz w tej lidze jest dla chłopców niesamowitą możliwością rywalizowania na wyższym poziomie przez co podnosi się poziom całej drużyny. Możliwość sprawdzenia swoich sił dla obu drużyn w tym roczniku zaprocentuje w przyszłości, przez co poziom drużyny powinien się w dalszym ciągu podnosić.

U-9: UKS 141 I – Okęcie
UKS 141 I:
W.Bąk, Szymański, Petruk, Jazowski, Vlasaty, T.Pietruliński, Woźniak, Jakowenko, Filipowicz, Wiliński.

Kontakt

Znajdziesz nas też na: