Zwycięski początek weekendu Młodzików

Aktualności

23.02.2019

W 3. kolejce Ligi Zimowej RS Sport UKS 141 Warszawa pokonał Ząbkovię II Ząbki 3:0 po dwóch trafieniach Grzegorza Molaka i golu kapitana Piotra Dąbkowskiego. Przy wszystkich trzech bramkach asystował Jan Moroz.

Przed przerwą padły dwie bramki dla grochowskiego zespołu. Marcin Sitkowski szybko zainicjował akcję z autu z lewej strony boiska, po czym piłka trafiła do Jana Moroza. Ten wyłożył piłkę Grzegorzowi Molakowi, który nie miał problemów z trafieniem do bramki. Druga bramka również padła po akcji dwójkowej akcji Moroza z Molakiem – Jan uruchomił prostopadłym podaniem Grzegorza, który minął bramkarza i w trudnej sytuacji podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Ostatnie trafienie „UKaeSiacy” zaliczyli w drugiej połowie – znowu w roli asystenta wystąpił Moroz, a piłkę do pustej bramki skierował Piotr Dąbkowski po wygranej walce o pozycję z defensorem rywali.

Mateusz Gębarowski, trener UKS 141 Warszawa:
– W konfrontacji z Ząbkovią wykonaliśmy świetną pracę na całej przestrzeni boiska przez pięćdziesiąt minut meczu i nie mieliśmy słabych punktów, co pozwoliło na tyle zdominować przeciwnika, że strzeliliśmy trzy bramki, nie dając przeciwnikowi nawet pojedynczej szansy na stworzenie okazji strzeleckiej. Cieszę się, że potrafiliśmy utrzymać się przy piłce w trudnych momentach, nie pchając jej na siłę górą do przodu, a przytomnie rozgrywając ją przez Maćka w bramce. Coraz częściej dało się słyszeć wzajemne podpowiedzi, co także usprawniło naszą grę i pozwoliło na nienotowanie strat. Jedyne czego możemy żałować to okoliczności, że nie strzeliliśmy więcej bramek, choć szans ku temu nie brakowało. Z pewnością zaprezentowaliśmy się o kilka klas lepiej niż w poprzedniej konfrontacji z Białymi Orłami. W sobotnim meczu Tymon i Mateusz zostali sprawdzeni na pozycjach, na których nie mieli dotąd możliwości grania i trzeba powiedzieć, że obaj zaliczyli obiecujące występy kolejno na „dwójce” i „dziesiątce”. Co prawda każdy z zawodników usłyszał po meczu pochwałę to na osobne zasłużyli autor trzech asyst Jan Moroz, a także za drugą połowę – po wdrożeniu wskazówek otrzymanych w przerwie – Damian i Szymon.

U-13: UKS 141 – Ząbkovia II 3:0 (2:0)
bramki: G.Molak (2), P.Dąbkowski
UKS 141: Naumiuk – Rezler (Mazek), J.Mazur, P.Dąbkowski, Sitkowski (D.Chmielewski) – Podgórski (Sz.Góraj), Grzymała-Kazłowski (J.Rydzewski), Moroz – G.Molak.

Kontakt

Znajdziesz nas też na: