Scout Yard na dłużej z UKS 141

Aktualności

02.11.2019

UKS 141 Warszawa informuje, iż klub przedłużył trwającą od kilku sezonów współpracę z firmą Scout Yard w zakresie ujednolicenia programu szkolenia.

Nawiązanie współpracy ze Scout Yard pozwoliło na stworzenie jednolitego systemu szkolenia dla wszystkich zawodników w naszym klubie, który skupia się na indywidualnym rozwoju i wyszkoleniu zawodnika.

– Cieszę się, że przystąpiliśmy jako klub do tego projektu. Jest to kolejny krok rozwoju UKS 141 Warszawa. Jednolity system szkolenia dla wszystkich młodych piłkarzy (piłka 5, 7 osobowa) oparty w głównej mierze na działaniach indywidualnych z piłką to stworzenie możliwości lepszego operowania, grania w piłkę. Piłka 9-osobowa to połączenie indywidualnych działań z piłką i działań grupowych między zawodnikami. Z kolei starsze roczniki pracują na jednolitym systemie szkolenia dostosowanym do piłki 11-osobowej. Liczymy, że pasja młodych piłkarzy oraz trenerów, jednolity system szkolenia oraz zaangażowanie zawodników i trenerów dadzą nam wszystkim jeszcze więcej powodów do satysfakcji i zadowolenia na treningach i meczach – powiedział prezes klubu Maciej Starczewski.

-W związku z potrzebą usystematyzowania szkolenia w UKS 141 po rozmowie z prezesem Maćkiem Starczewskim i w oparciu o założenia metody Coerver Coaching wraz z wytycznymi NMG przygotowywane są plany szkoleniowe wraz z środkami treningowymi w postaci gotowych konspektów. Materiały szkoleniowe to głównie treningi periodyzacji technicznej odnoszące się do taktycznych działań indywidualnych i grupowych. Początkowo współpraca dotyczyła tylko najmłodszych grup, ale po trzech latach współpracy rozwinęliśmy ofertę na wszystkie poziomy rozgrywek, od piłki 4-osobowej do piłki 11-osobowej. Pojawiły się kolejne pomysły na bardziej zaawansowane zajęcia, które realizujemy od sezonu 2019/2020. Dzięki współpracy ze Scout Yard UKS 141 w niedalekiej przyszłości będzie mogło zaoferować swoim trenerom wsparcie merytoryczne na cały proces szkoleniowy. Jesteśmy zadowoleni z efektów naszej współpracy – dodał trener Michał Taras ze Scout Yard.

Kontakt

Znajdziesz nas też na: